Michálek (Piráti): Snad pan prezident bude objektivnější při budoucím hodnocení práce opozice

16.05.2020 8:39

Piráti poslali Zemanovi výsledky práce během koronakrize, odmítli nálepkování opozice za křiklouny.

Michálek (Piráti): Snad pan prezident bude objektivnější při budoucím hodnocení práce opozice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jakub Michálek
reklama

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas kritizoval opozici, která se podle jeho slov „omezila pouze na poštěkávání a obviňování z chaotičnosti,” a která pouze „ječí a obviňuje vládu z absolutní neschopnosti.” S tímto zobecněním Piráti nesouhlasí, rozhodli se proto informovat dopisem prezidenta o práci pirátských opozičních poslanců v době nouzového stavu. Předložili seznam 46 výsledků své osmitýdenní práce. Prezident si tak podle nich bude moci vytvořit ucelený obrázek.

„Panu prezidentovi jsme předložili seznam 46 bodů, které se poslancům za Piráty podařilo realizovat za posledních osm týdnů. Ačkoliv opozici návrhy obvykle neprocházejí, v době koronakrize se do vládních materiálů podařilo Pirátům prosadit například ošetřovné pro lidi pracující na dohody, zjednodušení dokládání nároku na příspěvek na bydlení a přídavek na dítě, pozastavení mobiliárních exekucí do 30. června, regulaci ubytování Airbnb ve městech a také prodloužení doby, do které musí student předložit vysoké škole maturitní vysvědčení z důvodu odkladu maturit,” komentuje dopis předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Piráti také zaslali prezidentovi svůj plán na zvládnutí krize s názvem Budoucnost řešíme teď, který představili v dubnu vládě a veřejnosti. Jeho součástí jsou opatření směřovaná k nastartování ekonomiky, zajištění zdravotnictví či projednání klíčových zákonů. Plán má tři časové horizonty, protože situaci je potřeba řešit nyní, střednědobě do konce roku i s dlouhodobou perspektivou. Cílem je nejenom zvládnutí současného krizového stavu a prevence druhé vlny, ale také nastartování České republiky k budoucímu ekonomickému růstu a využití příležitostí, které koronakrize přinesla, a abychom se díky tomu po jejím skončení nevrátili do „normálu“, ale do lépe fungujícího státu.

„Věřím, že poskytnutá fakta panu prezidentovi pomohou při budoucím objektivnějším hodnocení práce opozice. Za nás za Piráty mohu s jistotou říci, že děláme maximum pro překonání krize s co možná nejmenšími dopady na ekonomiku, společnost a ústavní pořádek ČR,” dodává Michálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Milionek sem, milionek tam...

5:34 Piráti: Milionek sem, milionek tam...

Komentář na facebookovém profilu k majetkovému přiznání ministra zdravotnictví Petra Arenbergera