Michalik (STAN): Politický konsensus je cesta k úspěšnému rozvoji našeho kraje

10.12.2014 6:30

Předseda klubu TOP 09 a STAN Věslav Michalik (STAN) vyzval své kolegy z ostatních stran, aby společně zasedli k jednomu stolu a shodli se na dlouhodobých strategických prioritách kraje.

Michalik (STAN): Politický konsensus je cesta k úspěšnému rozvoji našeho kraje
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Středočeský kraj dlouhodobě podceňuje přípravu strategických dokumentů. V řadě oblastí nemá napříč politickým spektrem ujasněno čeho chce dosáhnout. V důsledku tohoto handicapu nedostatečně prosazuje své představy na celostátní úrovni, na ministerstvech či v parlamentu. Tento stav je ve Středočeském kraji dlouhodobý. V jeho důsledku Středočeský kraj ztratil pozici druhého nejbohatšího regionu v ČR.

„Je nejvyšší čas, aby se Středočeský kraj přepnul z udržovacího módu do módu promyšleného rozvoje. Je potřeba dosáhnout politického konsensu ohledně témat, která jsou rozhodující pro konkurenceschopnost kraje a pro řešení specifických krajských problémů. Nemusíme se shodnout na všem. Můžeme mít různé pohledy na cesty k cíli. Ale pokud se shodneme na společných několika cílech, kraji to ohromně pomůže. Podívejte se na Polsko, tam je politický konsensus a země udělala za posledních sedm let zcela hmatatelný, viditelný a neskutečný pokrok. Česká republika takový konsensus nemá a je vidět, že přešlapuje na místě. Když to nejde celostátně, tak bychom se o to mohli pokusit alespoň na krajské úrovni“  říká Věslav Michalik, předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: STAN

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klíma (TOP 09): Do dobrovolnického programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se zapojí další jihočeské školy

19:37 Klíma (TOP 09): Do dobrovolnického programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu se zapojí další jihočeské školy

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je celosvětově nejvýznamnějším programem neformálního vz…