Michalik (STAN): Politický konsensus je cesta k úspěšnému rozvoji našeho kraje

10.12.2014 6:30

Předseda klubu TOP 09 a STAN Věslav Michalik (STAN) vyzval své kolegy z ostatních stran, aby společně zasedli k jednomu stolu a shodli se na dlouhodobých strategických prioritách kraje.

Michalik (STAN): Politický konsensus je cesta k úspěšnému rozvoji našeho kraje
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Středočeský kraj dlouhodobě podceňuje přípravu strategických dokumentů. V řadě oblastí nemá napříč politickým spektrem ujasněno čeho chce dosáhnout. V důsledku tohoto handicapu nedostatečně prosazuje své představy na celostátní úrovni, na ministerstvech či v parlamentu. Tento stav je ve Středočeském kraji dlouhodobý. V jeho důsledku Středočeský kraj ztratil pozici druhého nejbohatšího regionu v ČR.

„Je nejvyšší čas, aby se Středočeský kraj přepnul z udržovacího módu do módu promyšleného rozvoje. Je potřeba dosáhnout politického konsensu ohledně témat, která jsou rozhodující pro konkurenceschopnost kraje a pro řešení specifických krajských problémů. Nemusíme se shodnout na všem. Můžeme mít různé pohledy na cesty k cíli. Ale pokud se shodneme na společných několika cílech, kraji to ohromně pomůže. Podívejte se na Polsko, tam je politický konsensus a země udělala za posledních sedm let zcela hmatatelný, viditelný a neskutečný pokrok. Česká republika takový konsensus nemá a je vidět, že přešlapuje na místě. Když to nejde celostátně, tak bychom se o to mohli pokusit alespoň na krajské úrovni“  říká Věslav Michalik, předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: STAN

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

12:06 Senátorka Zwyrtek Hamplová: Žasnu, co je u nás možné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k informaci o návrhu oddělených tříd pro romské děti