Naopak rozhodl, že schválené kvóty pro jednotlivé země jsou podle unijní legislativy právně nenapadnutelné. Přitom Evropský soud nemá pravomoc vnucovat svou vůli suverénním státům, když chrání bezpečnost svých obyvatel a brání se nucené islamizaci svých území!
V tomto případě lze proto konstatovat, že rozsudek Evropského soudu byl zpolitizován a de facto vznikl na objednávku Evropské komise, která nehledá a neřeší příčiny migrační vlny, ale naopak následky své špatné politiky chce přenést na úkor států, které to nezavinily. A kdo toto rozhodutí odmítá, tak je prý nesolidární a je označen za xenosoba a měl by být trestán pokutami!?!
Evropský soud v tomto případě úplně opomenul "zvykové pravidlo", k němuž se přihlíží vždy v případech, když nelze nalézt společné stanovisko k závažným a významným rozhodnutím Unie. V takovém případě se odlišný názor či stanovisko jednotlivých zemí vzal v potaz, a ty měly možnost zůstat bokem, nebo se hledalo takové východisko, které by bylo přijatelné pro všechny. V závažných případech se v minulosti vyjednávala v mnoha případech vyjimka, neboť v "různosti názorů a v jejich toleranci" měla být síla Evropské unie. Tentokráte tomu tak nebylo a naopak se přistoupilo k tvrdému nátlaku a vyhrožování pokutami!?!
Námitky Slovenska i Maďarska, že zde jde o vnitřní bezpečnost jejich zemí, byly odbyty a odmítnuty, přičemž bylo opomenuto, že smlouvy EU předepisují a vyžadují po jednotlivých státech řádnou ostrahu svých hranic! A tuto povinnost, země jako Řecko, Itálie, Francie a Španělsko v minulosti nedokázaly zajistit a nyní se snaží důsledky svého nekonání přenést na další členy Unie. Navíc lodě neziskovek ve spolupráci s pašeráky migrantů většinou v minulosti sloužily jako taxi služba pro migranty do Evropy a uvedené státy tuto známou skutečnost naprosto ignorovaly.
Maďarsko i Slovensko rozhodnutí Evropského soudu odmítají a nadále trvají na svém stanovisku uprchlíky nebrat. V souladu s nimi i další země Vyšegrádské čtyřky (Česká republika a Polsko) odmítají bruselský diktát v přerozdělován migrantů, neboť si daleko více cení bezpečnosti svých občanů, než vyhrůžek a pokut. Výstižně to komentoval maďarský ministr zahraničí Péter Szijjárto, který řekl: "Maďarská vláda považuje dnešní rozhodnutí nejvyššího soudu Evropské unie za otřesné a nezodpovědné. Toto rozhodnutí ohrožuje bezpečnost a budoucnost celé Evropy. Je v rozporu se zájmy evropských národů a pro maďarskou vládu je v plné míře nepřijatelné". A dále pokračoval: "Rozhodnutí není právní a odborné, ale politické. Mohl bych říci, že politika znásilnila evropské právo a evropské hodnoty".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV