Mikulášek (ČSSD): Plíživý úbytek členů ČSSD... Demokratizace jen na papíře

14. 3. 2015 16:45

Předseda ÚKK, Vojtěch Minář, na sjezdu ČSSD správně upozornil na plíživý úbytek členů.

Mikulášek (ČSSD): Plíživý úbytek členů ČSSD... Demokratizace jen na papíře
Foto: Hans Štembera
Popisek: 38. sjezd ČSSD

Dle mého názoru je potřeba se více věnovat a více angažovat řadové členy strany. Nejde ani tak o formální funkce, ale o větší možnosti, jak by řadoví členové strany mohli pomáhat jak občanům, tak samotné straně (přístup aktivních členů na okresní konference, do odborných komisí či tématických pracovních skupin, et cetera).

Primárky jsou výborným prvním krokem, ale do budoucna očekávám razantnější změny ve prospěch řadových členů, aby, pokud na to mají čas a chuť, mohli být angažováni více, než jen možností dostat minutku slovo na členské schůzi, konající se jednou za několik měsíců.

Také by se nemělo tolik zkoumat, do jakého názorového proudu daný člen patří, ale zda je s ním možno konstruktivně spolupracovat. Teď mluvím zejména za Brno.

***

Výborný projev Tomáše Čvančary o malém počtu delegátů v sále, zejména z vedení strany. Vyjádřil návrh, aby na příštím sjezdu napřed proběhla diskuze a až poté volby a aby na sjezd byli voleni delegáti, kteří si sjezdu váží.

Ke kritice se připojila i následující řečnice, paní Kořínková, řekla, že to není poprvé, kdy diskuze probíhá v době, kdy se delegáti rozcházejí. Já za sebe k tomu dodávám, že by se delegáti neměli vybírat podle loaiality k vedení místně příslušné stranické buňky, ale podle aktivity a snahy konkrétních členů strany.

Kdyby tohle fungovalo, pak by i účast delegátů na vnitrostranické diskuzi byla jistě hojnější. A totéž se týká i okresních, krajských a nominačních konferencí, příp. odmítavém přístupu některých místních výborů k příležitostnému hostování aktivních řadových členů na jeho zasedání, kteří by tak mohli nabrat politické zkušenosti. Dokud se toto nezmění, tak modernizace a demokratizace strany zůstane jen na papíře.

Adam Zahir Mikulášek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krajská konference SPO Libereckého kraje zvolila nové vedení

22:24 Krajská konference SPO Libereckého kraje zvolila nové vedení

Ve středu 13. února 2019 v Jablonci nad Nisou proběhla jubilejní 10. Krajská konference Strany práv …