Ministr Babiš: Nevidím důvod, proč by informace o nemovitostech státu neměly být veřejné

18.05.2015 14:52 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo financí pokračuje ve zveřejňování dat v otevřeném formátu. Na adrese data.mfcr.cz si občané mohou nově dohledat například informace o všech nemovitostech státu, výdaje státu na platbu za státní pojištěnce, ale i jednotkové ceny komodit nakupovaných na ministerstvu financí nebo přehled nákladů ministerstva za právní služby v mezinárodních arbitrážích.

Ministr Babiš: Nevidím důvod, proč by informace o nemovitostech státu neměly být veřejné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při svém nominačním projevu

Data o nemovitostech státu ze systému CRAB zahrnují informace o více než 3 800 objektech užívaných organizačními složkami státu a státními organizacemi včetně účelu využití, typu vlastnictví, celkové plochy a využívané kancelářské plochy. K dispozici jsou rovněž údaje o vytíženosti kancelářských prostor, průměrné ploše kanceláře na zaměstnance a výdajích na pronájem, provoz a údržbu budov.

„Nevidím žádný důvod, proč by informace o nemovitostech státu neměly být veřejné. Ten systém stál daňové poplatníky stovky milionů korun a zveřejněním dat, která eviduje, se velmi výrazně zvyšuje jejich využití a tedy i jejich možný přínos,“ uvádí ministr financí Andrej Babiš. 

„Zveřejnění dat velmi vítám. ÚZSVM provádí inventuru využití objektů. Upozorňuje jednotlivé státní instituce na nedostatky nejen v kvalitě jimi vložených dat, ale i na možnosti zefektivnění umístění. Věřím, že tlak veřejnosti snahy ÚZSVM významně podpoří,“ doplňuje ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…