Ministr Bartoš: Ministerstvo poskytne 3,6 miliardy korun na rozvoj komunitní péče

03.11.2023 8:16 | Tisková zpráva

Integrovaný regionální operační program, který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, vyhlásil dvě výzvy na podporu deinstitucionalizace sociálních služeb.

Ministr Bartoš: Ministerstvo poskytne 3,6 miliardy korun na rozvoj komunitní péče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Na vybudování nových zařízení pro komunitní péči a zajištění sociálních služeb půjde téměř 3,6 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Cílem je podpořit přechod od ústavní péče ke komunitní, nabídnout lidem s postižením individuální přístup a umožnit jim zůstat se svou rodinou, blízkými a přáteli. 

„Ne všichni lidé se zdravotním nebo duševním postižením musí být v ústavech. Mnozí nepotřebují neustálou intenzivní péči, ale třeba jen občas vypomoci s nákupem, chodem domácnosti. Finanční prostředky se mohou využít jak na zajištění těchto konkrétních sociálních služeb, tak i na vybudování chráněných domů, denních a týdenních stacionářů nebo terapeutických dílen,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Dotace umožní obcím, krajům a jejich organizacím vybudovat nová zařízení pro komunitní péči. Z finančních prostředků mohou příjemci zajistit také zázemí pro sociální poradenství, pobytové, ambulantní či terénní sociální služby a další. Díky menšímu kolektivu a individuální péči se klienti mohou dál zapojovat do běžného života a brát za sebe zodpovědnost. V mnoha případech se díky tomu dlouhodobě zlepšuje jejich stav a mají větší radost ze života.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Tohle už není Green Deal, to je šílenost

6:03 Konečná (KSČM): Tohle už není Green Deal, to je šílenost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dopadům zavedení emisních povolenek