Ministr Blažek s Odborovým svazem justice řešili platy soudního aparátu

20.01.2022 22:33 | Tisková zpráva

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek se dnes, ve čtvrtek 20. ledna 2022, setkal se zástupci Odborového svazu justice. Tématem bylo odměňování soudního aparátu. Jedná se o jednu z priorit Pavla Blažka, kterou zmínil již při přebírání resortu spravedlnosti.

Ministr Blažek s Odborovým svazem justice řešili platy soudního aparátu
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministr spravedlnosti Pavel Blažek

„Jasně jsme se v Programovém prohlášení vlády zavázali k tomu, že se zasadíme o zvýšení odměn nejustičních pracovníků v oblasti soudnictví a státního zastupitelství. Jednání k tomu, abychom mohli navýšení platů realizovat, pokračují. Dnešní schůzka bylo v tomhle ohledu velmi přínosná, kolegům za ni děkuji,“ uvedl dnes po jednání ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Na dnešním jednání Ministerstva spravedlnosti a zástupců Odborového svazu justice nad otázkou zvyšování platů nesoudcovského personálu panovala shoda. Ministerstvo spravedlnosti tématu zvyšování úrovně odměňování zaměstnanců soudů věnuje průběžně a dlouhodobě maximální pozornost. V této oblasti postupuje ve spolupráci se soudy, s Odborovým svazem justice a s Ministerstvem práce a sociálních věcí, do jehož výhradní působnosti právní úprava odměňování za práci spadá.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balaštíková (ANO): Centrální mozek Evropy selhal

20:03 Balaštíková (ANO): Centrální mozek Evropy selhal

Ten příběh je celkem jednoduchý. Úředníci v Bruselu dlouhá léta komplikovali život evropským zeměděl…