Ministr Brabec: 66. výzva je poslední šancí pro ty, co neuspěli

02.06.2015 8:33 | Zprávy

Dnes začala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR přijímat žádosti na projekty se zaměřením na zlepšení přírody a krajiny. V poslední, 66. výzvě z končícího Operačního programu Životní prostředí 2007–2013 je na projekty na podporu biodiverzity, obnovu krajinných struktur, úpravu vodního režimu krajiny, regeneraci urbanizované krajiny atd. připraveno pro žadatele celkem 200 mil. Kč.

Ministr Brabec: 66. výzva je poslední šancí pro ty, co neuspěli
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Tyto prostředky dokázalo MŽP spolu se Státním fondem životního prostředí ČR v dobíhajícím období OPŽP 2007-2013 najít díky každodenní intenzivní práci se stovkami ještě rozpracovaných projektů, které je nutné pro zdárné proplacení dotací dokončit do konce letošního roku. Ministerstvo a Fond se snaží využít každé euro z fondů EU, které se uvolní poté, co někteří žadatelé sami odstupují od realizace projektu, např. proto, že nejsou schopni dodržet lhůtu realizace.

„Dnes vyhlášená výzva je poslední šancí pro žadatele v končícím programovém období, kteří se svými projekty neuspěli v předchozích výzvách, protože nesplnili například formální náležitosti apod. Nyní mají příležitost své žádosti doplnit či opravit a požádat znovu o dotaci. Zároveň pokračujeme v nastaveném tempu a finančním řízení dobíhajícího OPŽP 2007–2013, tak aby se nám podařilo dočerpat prostředky, které v programu ještě zbývají. Před necelým týdnem jsem podepsal realizaci více než 2300 projektů v hodnotě přes 5 miliard korun, proto věřím, že díky tomu i této výzvě se nám podaří zachránit všechny prostředky končícího programu a do Bruselu tak nebudeme muset vracet ani euro,“ vysvětluje ministr životního prostředí Richard Brabec.

66. výzva je určena pro žadatele s projekty, jež podporují biodiverzitu, obnovu krajinných struktur, optimalizaci vodního režimu krajiny, regeneraci urbanizované krajiny a prevenci sesuvů, skalních zřícení a monitorování geofaktorů a následků hornické činnosti a také hodnocení neobnovitelných přírodních zdrojů, včetně zdrojů podzemních vod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

23:08 Gregorová (Piráti): Musíme dát utrum firmám, které obcházejí ruské sankce

Europoslankyně Markéta Gregorová se jako jediná česká zástupkyně účastnila Kyjevského bezpečnostního…