Ministr Chovanec: Bude-li jednání Výboru pro bezpečnost svoláno, jsem připraven se jej zúčastnit

20.06.2016 21:00 | Zprávy

Vyjádření ministra vnitra k medializovaným informacím od příslušníků ÚOOZ

Ministr Chovanec: Bude-li jednání Výboru pro bezpečnost svoláno, jsem připraven se jej zúčastnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec, místopředseda ČSSD

Pokud mají příslušníci policie podezření na trestnou činnost někoho ze svých kolegů, a to včetně policejního prezidenta, pak jejich povinností je obrátit se na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Předpokládám, že v této avizované záležitosti její aktéři tak již učinili.

Nerozumím tomu, proč v den, kdy někteří příslušníci ÚOOZ oznámili vůli přijít informovat na uzavřené zasedání Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, pouští tyto údajně závažné informace do médií. Podle zákona je nepřípustné, aby vyšetřování živých kauz probíhalo veřejně, tzv. v přímém přenosu. Navíc pokud tato informace není čerstvá, pak nechápu, proč nezazněla na začátku debaty. Tento jejich postup nebudí důvěru.

Bude-li jednání Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny svoláno, jsem připraven se jej zúčastnit i s vedením policie. Pevně doufám, že celá záležitost není jen další kolo politicko-mediálního nátlaku na vedení policie.
  
Milan Chovanec
ministr vnitra

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Budeme jednotlivé kroky vlády důsledně kontrolovat a upozorňovat na střety zájmů

15:13 Hřib (Piráti): Budeme jednotlivé kroky vlády důsledně kontrolovat a upozorňovat na střety zájmů

Prezident republiky dnes jmenoval novou vládu složenou z hnutí ANO, Hnutí SPD Tomia Okamury a Motori…