Ministr Chvojka: Pokuta 22 milionů pro daňové poplatníky?

21.03.2017 20:15

Pan Faltýnek svým střetem zájmů způsobil škodu 22 milionů korun. Chci vědět, co s tím bude dělat. Tohle prostě nemůžeme nechat jen tak být. Pokud Evropská komise odhalila pochybné rozdělování zemědělských dotací a pokud de facto konstatovala, že svým jednáním v podstatě poškodil Českou republiku, tak očekávám, že pan Faltýnek přijde s návrhem řešení, k čemuž ho veřejně vyzývám.

Ministr Chvojka: Pokuta 22 milionů pro daňové poplatníky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jan Chvojka na zasedání vlády
reklama

Zdůvodnění pokuty pro pana Faltýnka ze strany Evropské komise ukazuje, že bylo správné a potřebné přijmout zákon o střetu zájmů, jedině tak můžeme do budoucna zabránit podobným selháním politiků, kteří mají za sebou velké korporace. Vytvoření jasných mantinelů mezi politikou a byznysem bylo správné. Nejde o žádné české specifikum, ale o princip, který je v normálních zemích standardem.

Za nepořádek v dotacích pro Agrofert zaplatí daňoví poplatníci 22 milionů korun, proto by měl pan Faltýnek společně s holdingem Agrofert zvážit zaplacení pokuty ze svých vlastních finančních prostředků - neexistuje žádný důvod, aby za jejich pochybení platili občané ČR.

Rozhodnutí Evropské komise bohužel ukazuje, že gigantický střet zájmů majitele jednoho holdingu a jeho nejbližších spolupracovníků překračuje hranice republiky a svým rozměrem poškozuje pověst ČR v zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oborná (ANO): V šití a nošení roušek jsme opravdu světoví

22:31 Oborná (ANO): V šití a nošení roušek jsme opravdu světoví

Komentář na facebookovém profilu k rouškám