Ministr Chvojka: Sociální bydlení nemá být obětí předvolebního boje

06.01.2017 10:42 | Zprávy

Ministr pro lidská práva se práci na zákonu o sociálním bydlení intenzivně věnuje od nástupu do funkce. Pro schválení zákona bude důležité jednání koaliční rady v pondělí 9. ledna. Ministr Chvojka vítá podporu veřejnosti tomuto důležitému tématu.

Ministr Chvojka: Sociální bydlení nemá být obětí předvolebního boje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Chvojka, ČSSD

„Pan premiér mi dal za úkol podílet se na dokončení zákona o sociálním bydlení,“ říká ministr Chvojka, spolupředkladatel zákona o sociálním bydlení, v reakci na meeting iniciativy Mít svůj domov.

Protože po vzniku vlády na začátku roku 2014 nebyly k dispozici žádné podklady k budoucímu zákonu o sociálním bydlení, byla odpovědnost za přípravu zákona přenesena z ministerstva pro místní rozvoj na ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministr pro lidská práva se stal spolupředkladatelem zákona.

„V České republice doposud žádný právní předpis upravující sociální bydlení neexistoval,“ říká ministr Chvojka, „takže bylo nutné tři roky věnovat přípravě zákona, a to včetně podrobných debat se zástupci obcí a měst, krajů a dalších ministerstev.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Lex Anička prošel Senátem a čeká už jen na podpis prezidenta

4:29 Urbanová (STAN): Lex Anička prošel Senátem a čeká už jen na podpis prezidenta

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Lex Anička.