Ministr Fischer: Výrok Miroslava Kalouska je nechutný

14. 7. 2013 15:17

Ministerstvo financí a ministr Jan Fischer se ohrazují proti nechutným a lidsky nedůstojným prohlášením poslance Miroslava Kalouska ke jmenování Evy Anderové náměstkyní ministra financí.

Ministr Fischer: Výrok Miroslava Kalouska je nechutný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pojďte se s námi podívat do zákulisí před prezidentskou superdebatou
reklama

Ministr Jan Fischer si sebou paní Evu Anderovou na ministerstvo nepřivedl. Paní Anderová je zaměstnankyní ministerstva financí více než 6 let. Před jejím jmenováním do této funkce působila v pozici ředitelky odboru pro mezinárodní vztahy a finanční politiku, zároveň byla zástupkyní náměstka pana Zídka.

Fakta:

- Eva Anderová nikdy nebyla členkou volebního štábu Jana Fischera a ani se aktivně nepodílela na jeho volební kampani. Byla členkou externí diskusní platformy - poradního sboru expertů. Tuto nehonorovanou občanskou a soukromou práci vykonávala mimo svou pracovní dobu, ve svém volném čase. O této své mimopracovní činnosti informovala svého zaměstnavatele, který s tím vyjádřil souhlas.

- Ministr Jan Fischer stejně jako ostatní ministři nově jmenované vlády si sestavují tým svých nejbližších spolupracovníků, na čemž není nic nestandardního a překvapivého.

Ministr Jan Fischer k tomuto tématu říká: „Pan Kalousek dle svých prohlášení evidentně ztrácí soudnost. Po téměř sedmi letech opustil ministerstvo financí, které zřejmě začal vnímat jako svůj vlastní majetek. Považuji za skandální jeho arogantní způsob jednání, kdy chtěl paní Anderovou z ministerstva vyhodit jen kvůli jejím aktivitám mimo její pracovní dobu. Doba, kdy se ministr na ministerstvu financí takto choval ke svým podřízeným, naštěstí skončila. Po seznámení s fungováním úřadu bude v následujících dnech a týdnech zřejmé, jakým hospodářem pan Kalousek ve skutečnosti byl.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo financí
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Naše ústava musí stát nad předpisy firem vlastnících sociální sítě

5:34 Okamura (SPD): Naše ústava musí stát nad předpisy firem vlastnících sociální sítě

Komentář na facebookovém profilu k cenzuře sociálních sítí