Ministr Hamáček: Bezpečnostní výzkum zaměříme na řešení epidemiologických hrozeb

02.05.2020 19:11

Ministerstvo vnitra vyhlásilo nový běh bezpečnostního výzkumu. Od 30. 4. 2020 mohou výzkumné organizace a podniky podávat návrhy pro výzkum nových technologií, které by měly přispět k lepšímu zvládání krizové situace v případě epidemiologických hrozeb či úniků biologických agens a toxinů.

Ministr Hamáček: Bezpečnostní výzkum zaměříme na řešení epidemiologických hrozeb
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD)

Veřejná soutěž je tematicky zaměřená na krizové řízení s ohledem na epidemiologické hrozby (COVID-19). „I v předcházejících letech jsme vybírali projekty na zvýšení bezpečnosti státu a občanů České republiky. Letos vzhledem k situaci jsme se rozhodli zaměřit bezpečnostní výzkum právě na řešení epidemiologických hrozeb,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Ministerstvo vnitra má na tyto projekty připraveno 150 milionů korun. Ty půjdou z Programu bezpečnostního výzkumu České republiky 2015–2022. Přihlásit se mohou výzkumné organizace a podniky vyrábějící ochranné pomůcky, dekontaminační zařízení nebo nanomateriály. Přínosem vítězných projektů by měly být například patenty, software, užitné a průmyslové vzory, prototypy nebo funkční vzorky, které pomohou složkám IZS, tedy policistům, hasičům a záchranářům, zvládat epidemiologické hrozby.

Maximální výše celkové podpory jednotlivého projektu nesmí přesáhnout 15 milionů korun. Lhůta pro podávání návrhů projektů končí 12. června 2020. Návrhy projektů bude hodnotit Rada pro Program bezpečnostního výzkumu České republiky 2015–2022 a výsledky budou zveřejněny 31. října 2020.

Více informací naleznete v zadávací dokumentaci ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krása (Trikolora): Krach Bohemia Energy je ošklivý kalkul

22:21 Krása (Trikolora): Krach Bohemia Energy je ošklivý kalkul

Před týdnem oznámila skupina Bohemia Energy s. r. o., že ukončuje svojí činnost dodavatele plynu a e…