Ministr Hamáček: Motivujeme lidi, aby jejich poškozené zbraně neskončily na černém trhu

30.01.2021 17:46 | Zprávy
autor: PV

Půlroční amnestie na nelegální zbraně! Začíná platit novela zákona o zbraních.

Ministr Hamáček: Motivujeme lidi, aby jejich poškozené zbraně neskončily na černém trhu
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

V sobotu 30. ledna 2021 začne platit novela zákona o zbraních, kterou připravilo Ministerstvo vnitra. Obsahuje např. novou amnestii na nelegálně držené zbraně, jednodušší a bezpečnější proces ničení poškozených a nefunkčních zbraní nebo povolení noktovizorů a tlumičů hluku.

Přesně půl roku od 30. ledna do 31. července bude platit po celé republice generální pardon na nelegálně držené zbraně a střelivo. Jejich držitelé je mohou od soboty bez rizika postihu odevzdat na jakémkoli útvaru policie. Jde o první amnestii po pěti letech. „Dáváme lidem, kteří z nějakého důvodu vlastní nelegální zbraň, možnost ji beztrestně odevzdat nebo její držení zlegalizovat. Během amnestie lidé pravidelně vracejí tisíce zbraní,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Při minulé amnestii vraceli mimo jiné i zbraně z 2. světové války či sovětské okupace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane premiére

prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): O čem Schillerová mlčí, protože se jí to nehodí do jejího příběhu

13:05 Výborný (KDU-ČSL): O čem Schillerová mlčí, protože se jí to nehodí do jejího příběhu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu a dluhu.