Ministr Hamáček: Nákup vrtulníků pro 16členný tým je pro bezpečnostní složky klíčový

20.04.2019 12:29 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo vnitra (MV) plánuje nakoupit dva transportní vrtulníky těžké váhy pro policii a další složky IZS.

Ministr Hamáček: Nákup vrtulníků pro 16členný tým je pro bezpečnostní složky klíčový
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Díky pořízení vrtulníků se vzletovou hmotností 12 tun se např. zásadním způsobem zvýší operační možnosti URNA do policejních akcí po celé ČR. Před vyhlášením veřejné zakázky zveřejňuje MV výzvu k tržní konzultaci.

MV požádalo v souladu se zákonem o veřejných zakázkách vybrané dodavatele o vyjádření k minimálním požadavkům, technické specifikaci a dalším praktickým otázkám zadávací dokumentace (ZDE). „Nákup vrtulníků schopných přepravit 16členný tým i s výstrojí je pro bezpečnostní složky klíčový. Proto musíme získat představu, co přesně a během jaké doby dokáží dodavatelé nabídnout. Do bezpečnosti naší země a jejích občanů musíme být připraveni investovat,“ uvedl k záměru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

K uprchlíkům

Tvrdíte, že naše ekonomické možnosti v souvislosti s pomocí uprchlíkům nejsou nekonečné. Podle bývalé vlády jsou pro nás ale uprchlíci ekonomickým přínosem. Je to tak nebo není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Umělá inteligence je jednoznačnou prioritou vlády

23:00 Ministr Havlíček: Umělá inteligence je jednoznačnou prioritou vlády

Vláda rozhodla, že Česko bude mít nového zmocněnce pro umělou inteligenci a projednala zprávu o real…