Ministr Hamáček: Náročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost

14.10.2019 19:18

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) navštívil v rámci své zahraniční pracovní cesty policejní potápěče, působící u Mostarského jezera v Bosně a Hercegovině. Ti zde už od roku 2011 pomáhají s odminováním řek a výcvikem bosenských potápěčů. Jan Hamáček využil možnost si potápění sám přímo na místě vyzkoušet.

Ministr Hamáček: Náročná a riskantní práce přináší zvýšenou bezpečnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Na mezinárodní potápěčské základně na břehu Mostarského jezera ministr vnitra Jan Hamáček ocenil spolupráci českých policejních potápěčů a pyrotechniků, příslušníků Hasičského záchranného sboru České republiky a bosenských jednotek civilní ochrany Federace Bosny a Hercegoviny a Republiky srbské. Tato spolupráce začala již v roce 2011 a současná expertní mise je 24. v pořadí. Náplní je odstraňování nevybuchlé munice v řekách a rovněž profesionální výcvik potápěčů-pyrotechniků z Bosny a Hercegoviny. Za dobu svého působení čeští policejní potápěči vylovili z různých bosenských řek přes osm tun munice, kterou předali k odborné likvidaci.

„Rád bych poděkoval všem, kdo se na této spolupráci podílí. Ať už se jedná o české policejní potápěče, pyrotechniky, příslušníky HZS, nebo jednotky z dalších zemí. Jde o náročnou a riskantní práci, která ale přináší zvýšenou bezpečnost v místech prováděných operací,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že Česká republika je připravena na další spolupráci.

Součástí programu návštěvy ministra byla kromě neformálního jednání s představiteli Bosny a Hercegoviny i prohlídka potápěčské základny a technického vybavení. Po ukázce nalezené munice se Jan Hamáček společně s potápěči potopil pod hladinu Mostarského jezera až do hloubky 20 metrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Rostou obavy, aby základní kameny společné Evropy nebyly jen na papíře

20:26 Niedermayer (TOP 09): Rostou obavy, aby základní kameny společné Evropy nebyly jen na papíře

Komentář na facebookovém profilu k diskusi o budoucnosti Evropské unie