Ministr Hamáček: Navrhnu, aby policisté, hasiči, celníci a vojáci dostali odměnu 20 tisíc korun

01.04.2021 9:12 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k jednání Ústředního krizového štábu

Ministr Hamáček: Navrhnu, aby policisté, hasiči, celníci a vojáci dostali odměnu 20 tisíc korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Dnes jednal Ústřední krizový štáb. Děkuji všem, kdo vládní nařízení dodržují. Naprostá většina z nás pochopila, v jaké situaci se nacházíme. Rozumí tomu, co musíme udělat, abychom ulevili nemocnicím. A hlavně také zdravotníkům, kteří už dlouho pracují v nestandardních a extrémně náročných podmínkách. Situace se postupně zlepšuje. Čísla klesají už několik dnů v řadě a sestupný trend potvrdili i statistici a odborníci.

Současně chci také za svůj resort poděkovat všem, kdo na dodržování nařízení dohlíží. Příslušníci bezpečnostních sborů pracují v krizovém stavu bez nároku na náhradní volno a navíc musí 150 hodin odsloužit bezplatně. Za to jim patří obrovský dík. Ten ale nesmí být jen verbální. Proto na vládě navrhnu, aby policisté, hasiči, celníci a vojáci dostali odměnu v průměru ve výši 20 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schiller (ANO): Vyzýváme k revizi všech emisních povolenek

15:14 Schiller (ANO): Vyzýváme k revizi všech emisních povolenek

Projev na 12. schůzi Senátu 2. července 2025 - výzva k revizi emisních povolenek