Ministr Hamáček: Podařilo se. Policisté získají příspěvek na stravování

12.04.2021 5:29

Policisté a civilní zaměstnanci policie získají od 1. června tohoto roku příspěvek na stravování. S 39 korunami na den v podobě stravenkového paušálu mohou počítat příslušníci a civilní zaměstnanci sboru, kteří nemají možnost stravování ve vlastním zařízení.

Ministr Hamáček: Podařilo se. Policisté získají příspěvek na stravování
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) se podařilo vyjednat a prosadit příspěvek na stravování pro policisty a občanské zaměstnance policie.

Anketa

Je dobře, že Petr Kellner dostane in memoriam Řád Bílého lva?

56%
25%
hlasovalo: 4974 lidí

Zavedení tzv. stravenkového paušálu oznámil dnes, 8. dubna 2021, po jednání s představiteli policejních odborů. Příspěvek 39 korun na den na stravu získá od 1. června tohoto roku až 43 tisíc policistů a civilních zaměstnanců bez možnosti stravování ve vlastním zařízení.

„Každá vláda vrácení příspěvku na stravování policistům jen slibovala. My po 11 letech konečně splácíme policistům dluh, protože každý policista má právo na kvalitní stravu,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že resortu vnitra se pro tento rok podařilo najít prostředky na stravenkový paušál ve výši 215 mil. Kč.

Vláda policejnímu sboru vzala příspěvek na stravování v roce 2010 a policie tak dosud byla prakticky jedinou složkou státu, která příspěvek na stravu svým zaměstnancům nemohla poskytnout. „Jan Hamáček jako jediný člen vlády reagoval na naše výzvy k řešení policejního stravování, za to mu děkuji. Je důležité, abychom příspěvek udrželi i v příštích letech,“ dodal po schůzce předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Tomáš Machovič.

Mimořádné odměny

Jan Hamáček na jednání předsedu Unie bezpečnostních složek Zdeňka Drexlera a předsedu Nezávislého odborového svazu Policie ČR Tomáše Machoviče informoval také o svém záměru předložit vládě návrh na mimořádné odměny pro policisty a hasiče nasazené v rámci pandemie. Průměrnou odměnu 20 tis. Kč by dle ministra měli dostat policisté a hasiči, kteří byli skutečně v přímém výkonu služby. „Děkuji ministrovi vnitra za schůzku. Vnímám velmi pozitivně, že chce rozdělit odměny hlavně mezi příslušníky, kteří skutečně ve dne i v noci sloužili na ulici,“ doplnil účastník jednání Zdeněk Drexler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

22:36 Monsportová (Piráti): Obvinění ze střetu zájmů odmítám

Krajská zastupitelka za Piráty v Karlovarském kraji Markéta Monsportová byla opozičními stranami nař…