Ministr Hamáček: Začne velká obměna policejních aut. Ještě letos jich nakoupíme víc než tisíc

20.08.2019 10:00

Rozpočet Ministerstva vnitra, resp. policie se v tomto roce navýší o téměř miliardu korun. Peníze půjdou na nákup nových policejních aut. V pondělí se na tom při jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou dohodli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar.

Ministr Hamáček: Začne velká obměna policejních aut. Ještě letos jich nakoupíme víc než tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Policie ještě letos nakoupí díky téměř miliardě korun více než 1000 nových aut. Může tak začít s obnovou vozového parku, který je za hranicí životnosti. „Na Ministerstvu financí jsme vyjednali do rozpočtu resortu na tento rok dalších 950 milionů korun. Za ty pořídí policie celkem 850 osobních automobilů v policejním provedení a 300 užitkových vozů,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Ještě v červnu, když Úřad pro ochranu hospodářské soutěže definitivně shodil tendr na nákup nových vozidel, to přitom vypadalo, že policie bude dlouhou dobu bez aut.

„Podařilo se nám vypsat nový tendr a s vyčerpáním stávajících rámcových smluv jsme schopní nakoupit více než 1000 nových policejních aut. To je obrovský úspěch,“ dodal ministr vnitra s tím, že vozový park policie je v současné době v kritické situaci – 25 % vozů je starších sedmi let a má zároveň najeto přes 300 tis. km. Zajištění co nejlepších podmínek pro policisty, včetně toho, aby nemuseli jezdit v zastaralých a nevyhovujících vozech, je prioritou ministra od nástupu do funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Štěpán: Není možné, aby lidé od pastevectví ustupovali

22:13 Hejtman Štěpán: Není možné, aby lidé od pastevectví ustupovali

Hejtman Královéhradeckého kraje nepřipouští konec pastevectví.