Ministr Hamáček předával moravskoslezským hasičům medaile za věrnost

28.01.2019 20:20

Celkem 64 příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), z toho dvě ženy (preventistky), obdrželo v pátek 25.1.2019 z rukou prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka medaile za věrnost II. a III. stupně, tedy za 20 a 10 let aktivní činnosti pro občany a hasičský sbor. V Hasičském muzeu města Ostravy jej při předávání doprovázel ředitel HZS MSK brigádní generál Vladimír Vlček.

Ministr Hamáček předával moravskoslezským hasičům medaile za věrnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Ministr Hamáček ocenil záslužnou práci a přínos moravskoslezských hasičů, který je zřejmý. „I díky vám je Česká republika šestou nejbezpečnější zemí na světě,“ poznamenal. Po předání medailí si se všemi oceněnými profesionálními hasiči připil nealkoholickým sektem.

Generál Vlček poděkoval Janu Hamáčkovi za vstřícnost zbrusu novou Pamětní plaketou HZS MSK, kterou ministr vnitra dostal jako vůbec první osoba. „Díky panu premiérovi a ministrovi vnitra jsme mohli na naše nejhůře obsazené stanice přijmout celkem 22 nových hasičů, což nás tížilo už od vzniku HZS MSK v roce 2001,“ dodal Vlček.

Medaili za věrnost II. stupně od něj obdrželo 25 hasičů, III. stupně 39 příslušníků HZS MSK (včetně obou hasiček). Pro medaile za věrnost prvního stupně (po 30 letech poctivé služby) jezdí hasiči na slavnostní akce do Prahy.

Při své návštěvě Ostravy si Jan Hamáček stačil mj. prohlédnout expozice Hasičského muzea a také pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje, které sídlí v centru města a spojuje v jednom sále operátory základních složek IZS (hasiči, Policie ČR, ZZS MSK) a Městské policie Ostrava. Moderní zásahovou techniku HZS MSK si ministr vnitra již prohlédl - mj. na Dnech NATO 2018 na letišti v Mošnově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

21:46 Votava (ČSSD): Internetoví giganti u nás neplatí daně v míře, která by odpovídala jejich ziskům

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k zákonu o dani z digitálních služeb