Ministr Havlíček: Další hráči na trhu pomohou snížit ceny mobilních dat

15.11.2020 9:25 | Zprávy

Český telekomunikační úřad oznámil vítěze aukce kmitočtů. Díky novým hráčům a větší konkurenci může dojít k dalšímu snížení cen mobilních dat.

Ministr Havlíček: Další hráči na trhu pomohou snížit ceny mobilních dat
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Karel Havlíček v pořadu Partie

Aukce kmitočtů pro 5G sítě, kterou uspořádal Český telekomunikační úřad (ČTÚ), má vítěze. Uspělo pět společností. Pásmo 700 MHz budou moct provozovat tři společnosti: O2, T-Mobile a Vodafone, 80 MHz v pásmu 3,5 GHz společnost Centronet a frekvence 3,4 - 3,8 GHz společnosti Nordic Telecom a PODA. Výnos aukce je vyšší, než se čekalo, cca 5,6 mld. Kč. Dá se čekat, že vyšší konkurence a fakt, že se na trh dostávají noví hráči, povede k dalšímu snížení cen mobilních tarifů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Nezkorumpovatelnost své postavy Zelenský pozapomněl někde v šatně

18:02 Rajchl (PRO): Nezkorumpovatelnost své postavy Zelenský pozapomněl někde v šatně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Volodymyru Zelenskému.