Ministr Herman: Dialog beru jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou spolupráci

15.03.2016 9:10

Konference probíhá od 13. do 15.3. 2016 v budovách Spolkového sněmu v Berlíně; ministr se zde setkal i s Angelou Merkel.

Ministr Herman: Dialog beru jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Hlavními řečníky na konferenci byli německá kancléřka Angela Merkel, předseda Spolkového sněmu Norbert Lammert, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, eurokomisař Frans Timmermans a s příspěvky vystoupila řada domácích i zahraničních hostů z mnoha zemí světa (Albánie, Arménie, Austrálie, Belgie, Francie, Itálie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Velká Británie, některé latinskoamerické země a další). Konference se účastnilo na 150 členů parlamentů a vlád zmíněných zemí.

Jednotlivé projednávané okruhy se týkaly problematiky projevů antisemitismu a jeho překonávání v politické kultuře, médiích, na internetu, ale také například ve sportu nebo v kontextu současné uprchlické vlny.

Výsledkem konference by měla být mezinárodní koordinace v boji proti všem projevům antisemitismu a antisionismu, který byl označen za lakmusový papírek atmosféry ve společnosti. Na adresu uprchlíků z kulturně odlišného prostředí řekl předseda Lammert, že kdo přichází do Německa, musí respektovat německé právní normy, mezi něž patří např. i nezpochybnitelné právo Izraele na existenci.

Během konference jednal ministr kultury s Norbertem Lammertem; hlavními tématy byly otázky politické kultury, lidských práv a role poslanců a zákonodárných sborů v potírání všech projevů antiseminitismu a netolerance.

Po vystoupení Angely Merkel se Daniel Herman se spolkovou kancléřkou krátce setkal. V rozhovoru zmínil především důležitost česko-německých vztahů i úzké spolupráce mezi oběma našimi zeměmi na všech politických úrovních a význam osobních setkávání. „Za neméně důležité považuji i strategický dialog jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou a společenskou spolupráci,“ dodal Herman.

Z dalších významných hostů jednal Daniel Herman s poslankyní Knessetu paní Alizou Lavie, bývalým poslancem Bundestagu a členem Česko-německého diskusního fóra Gertem Weisskirchenem, s poslanci britského parlamentu Johnem Mannem, Khalidem Mahmoodem a dalšími.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

22:18 Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a o…