Ministr Herman: Dialog beru jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou spolupráci

15.03.2016 9:10 | Zprávy
autor: PV

Konference probíhá od 13. do 15.3. 2016 v budovách Spolkového sněmu v Berlíně; ministr se zde setkal i s Angelou Merkel.

Ministr Herman: Dialog beru jako platformu pro intenzivnější česko-německou politickou spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Hlavními řečníky na konferenci byli německá kancléřka Angela Merkel, předseda Spolkového sněmu Norbert Lammert, německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, eurokomisař Frans Timmermans a s příspěvky vystoupila řada domácích i zahraničních hostů z mnoha zemí světa (Albánie, Arménie, Austrálie, Belgie, Francie, Itálie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Velká Británie, některé latinskoamerické země a další). Konference se účastnilo na 150 členů parlamentů a vlád zmíněných zemí.

Jednotlivé projednávané okruhy se týkaly problematiky projevů antisemitismu a jeho překonávání v politické kultuře, médiích, na internetu, ale také například ve sportu nebo v kontextu současné uprchlické vlny.

Výsledkem konference by měla být mezinárodní koordinace v boji proti všem projevům antisemitismu a antisionismu, který byl označen za lakmusový papírek atmosféry ve společnosti. Na adresu uprchlíků z kulturně odlišného prostředí řekl předseda Lammert, že kdo přichází do Německa, musí respektovat německé právní normy, mezi něž patří např. i nezpochybnitelné právo Izraele na existenci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.