Ministr Herman: Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci

19.07.2016 22:26

Ministr kultury pozval do Nostického paláce přes 60 seniorů z pražských Domovů pro seniory na kytarový koncert skladatele a profesora Štěpána Raka.

Ministr Herman: Kytarový virtuos Štěpán Rak zahrál seniorům v Nostickém paláci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

„Jsem velmi rád, že Vás mohu o prázdninách přivítat tady v Nostickém paláci. Věřím, že toto naše setkání nastartuje sérii dalších kulturních akcí na půdě Ministerstva kultury, a že nám i Vy svým zájmem a přítomností pomůžete otevřít dveře k dalším představením a milým setkáním na půdě krásného barokního paláce. Našim záměrem totiž je, aby právě tyto historické prostory sloužily i kultuře živé,“ řekl Daniel Herman.

Koncert profesora Štěpána Raka se jmenoval „S KYTAROU KOLEM SVĚTA“. Přítomní senioři společně s Danielem Hermanem slyšeli ukázky hudby různých zemí a světadílů v kytarových úpravách tohoto slavného virtuosa. V Konírně Nostického paláce zazněly písně, skladby a slavné melodie ze Slovenska, Ukrajiny, Ruska, Japonska, Číny, Itálie, Francie, Anglie, Španělska, USA a samozřejmě i Vzpomínka na Prahu.

Štěpán Rak se narodil 8. 8. 1945. Je světovým kytarovým virtuosem, skladatelem a pedagogem. V roce 2000 byl jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel. Po celá desetiletí rozdává radost po celém světě svým originálním kytarovým přednesem. Je autorem celé řady komorních i symfonických děl, zejména však skladeb pro sólovou koncertní kytaru, která je součástí stálého koncertního repertoáru předních světových interpretů. Svá hudební díla vydává tiskem i na deskách a to jak u nás, tak i v zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN: Naše požadavky k výstavbě nové krajské nemocnice byly vyslyšeny

22:30 STAN: Naše požadavky k výstavbě nové krajské nemocnice byly vyslyšeny

Požadavky zastupitelů STAN byly z pozice krajského koaličního partnera po více než čtvrt roce vysly…