Ministr Herman: Nelze zavírat oči před poučením, které historie antisemitismu nabízí

23.04.2017 8:35

Ministr Daniel Herman se v neděli 23. dubna 2017 ve Valdštejnské zahradě zúčastní 14. ročníku akce „Kulturou proti antisemitismu“.

Ministr Herman: Nelze zavírat oči před poučením, které historie antisemitismu nabízí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Cílem této tradiční veřejné akce pořádané při příležitosti Dne památky obětí  šoa  je mobilizovat občany, kterým není lhostejný nárůst extremistických nálad ve společnosti.

Akci pořádá česká pobočka Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ), záštitu nad akcí převzal také ministr kultury ČR Daniel Herman.

Shromáždění bude předcházet Pochod dobré vůle, který vyjde  ve 14 hodin z náměstí Franze Kafky u Staroměstského náměstí. Pochod projde ulicemi Josefova a  zastaví se na Palachově náměstí , kde se v podání profesionálních tanečníků a za účasti českých a německých žáků uskuteční pietní vzpomínka na oběti šoa.

Poté budou účastníci pokračovat  do Valdštejnské zahrady, kde od 15 hodin následuje veřejné shromáždění , na kterém -  vedle přímých účastníků holocaustu -  promluví ministr kultury Daniel Herman, izraelský velvyslanec J. E. p. Daniel Meron a pražský radní pro kulturu Jan Wolf.

„Nelze zavírat oči před poučením, které historie antisemitismu nabízí. Člověka nelze redukovat na jeho politickou, etnickou nebo náboženskou příslušnost. Jsou jen konkrétní lidé s osobní zodpovědností za svůj život a za své činy, z nichž se budou zodpovídat,“  uvádí ministr kultury  Daniel Herman.

Tradiční setkání s cílem deklarovat fakt, že antisemitismus do slušné společnosti nepatří, bude zahájeno písní a modlitbou v podání synagogálního kantora  Michala Foršta a herce Jana Potměšila.  Hudebně program doprovodí izraelské jazzové trio Tinshom. Vrcholem celého shromáždění bude hudebně-dramatické pásmo inspirované knihou „Děvčata z pokoje 28“ v Terezíně. Následovat bude  vystoupení pamětníků šoa Judithy Rosenzweigové a Evelíny Merové. 

Akci finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Česko-německý fond budoucnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města

22:41 Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější.