Ministr Herman: Spolupráce zemí i národů je obzvlášť v dnešní době velice důležitá

11.02.2017 19:30

Národní galerie v Praze vystaví v Salmovském paláci proslulé sbírky Thyssen- Bornemisza Art Contemporary.

Ministr Herman: Spolupráce zemí i národů je obzvlášť v dnešní době velice důležitá
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman

Generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt a Francesca von Habsburg, zakladatelka sbírky Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21), včera podepsali memorandum o spolupráci.  Praha má díky tomu šanci stát se přední cílovou destinací milovníků současného umění.

Národní galerie v Praze vyzvala Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21) ke spolupráci na přelomovém projektu. V červnu 2018 se stane Národní galerie v Praze na pět let hostitelem více než stovky nejvýznamnějších děl se sbírek nadace TBA21. Vystavena budou v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí, několik dalších rozsáhlých instalací a intervencí bude umístěno ve Velké dvoraně Veletržního paláce.

„Spolupráce s TBA21 je dalším článkem podporujícím změny, které vedou Národní galerii k jejímu postupnému oživování. Kromě fascinující sbírky, kterou budou mít návštěvníci možnost v Salmovském paláci spatřit, je obrovskou příležitostí pro akvizici děl těch nejvýznamnějších, ale také nastupujících, současných umělců,“ uvádí Jiří Fajt.

Ministr kultury Daniel Herman ke spolupráci uvedl: „Na plánovanou spolupráci Národní galerie a TBA21 jsem velice pyšný. Spolupráce zemí i národů je obzvlášť v dnešní době velice důležitá. Kultura dokáže lidi sbližovat a já jsem přesvědčen, že právě tento projekt toho bude důkazem.“

Francesca von Habsburg ke spolupráci dodává: „Pro TBA21 je možnost přispět k rozvoji nových galerijních vizí obrovskou výzvou. Spolupráce pro mě i kurátorku Danielu Zyman představuje uznání naší patnáctileté tvrdé práce při budování nadace. TBA21 se stala více než jen sbírkou, je průkopníkem, který je vždy o krok napřed.“

Sbírka nadace Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (TBA21) byla založena Francescou von Habsburg, která tím navázala na tři předcházející generace sběratelů rodu Thyssen. Její otec Baron Hans Heinrich Thyssen byl zakladatelem madridského muzea Thyssen-Bornemisza, které patří k nejvýznamnějším světovým galeriím. Nadace TBA21 se zaměřuje na experimentální a nekonvenční projekty současného umění a v jejích sbírkách nechybí díla Olafura Eliassona, Ernesta Neta, Aj Wej-weje nebo Ragnara Kjartanssona.

Detaily spolupráce budou představeny na tiskové konferenci ke Grand Openingu Národní galerie v Praze 16. března ve Veletržním paláci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Operátoři

Pane senátore, dobrý den, myslíte, že je šance, že se někdy dočkáme slibovaného čtvrtého operátora a tím i levnějších cen? Kdo je odpovědný za to, že tu nemáme čtvrtého operátora? Někde jsem četl, že tu být nemůže, což nechápu. Žijeme přeci ve svobodné a tržní ekonomice nebo ne? Nevím, zda mi dokáže...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda podporuje a schvaluje Migrační pakt EU

22:55 Vích (SPD): Fialova vláda podporuje a schvaluje Migrační pakt EU

Jak by to asi vypadalo, kdyby místopředseda jakékoli z minulých vlád přiznal, že v zahraničí odsouhl…