Ministr Herman: V Korejské republice je populární česká klasická hudba, muzikály i knihy

30.03.2017 18:36

Daniel Herman přijal velvyslance Korejské republiky J.E. p. Seoung-hyun Moona.

Ministr Herman: V Korejské republice je populární česká klasická hudba, muzikály i knihy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman
reklama

První setkání bylo pro obě strany příležitostí ke vzájemnému seznámení a zhodnocení spolupráce Česka a Korejské republiky v oblasti kultury. 

Daniel Herman dnes v 15 hodin přijal v Nostickém paláci nově jmenovaného velvyslance Korejské republiky v ČR J.E. p. Seoung-hyun Moona, kterého doprovázela  druhá tajemnice pro kulturní záležitosti Velvyslanectví Korejské republiky p. Hur Hyejung.

Ministr kultury ČR s Jeho Excelencí při rozhovoru shodně konstatovali, že kulturní spolupráce mezi oběma zeměmi je nadstandardní a velmi intenzivní. Ministr Herman při setkání uvedl, že ze strany Korejců je Česká republika vnímána jako jedno z kulturních center světa a doplnil: „V Korejské republice je tradičně populární česká klasická hudba, muzikály, vycházejí korejské překlady českých knih, dobře funguje přítomnost české kinematografie na korejských filmových festivalech. Z designu je největší zájem o moderní i historické sklo.“

Daniel Herman při jednání připomněl  také další  příspěvkové organizace MK ČR, které  spolupracují s korejskou stranou; například Česká filharmonie, která  navštěvuje Jižní Koreu pravidelně v rámci svých turné.

V současné době plánuje ČF koncerty v  Jižní Koreji v září 2017, jedná se také o koncertním turné do Číny a Jižní Koreje v roce 2019. Institut umění – Divadelní ústav se pravidelně již od roku 2012 účastní mezinárodního veletrhu scénických umění PAMS v Soulu. Dalšími příspěvkovými organizacemi MK, které spolupracují s korejskou  stranou, jsou Národní divadlo, Národní knihovna, Národní galerie nebo Národní muzeum a NPÚ. Vzájemné kontakty a spolupráce výborně fungují také ve filmových pobídkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

19:00 Premiér Babiš: A ten fotbal musíme dát…

Přepis nedělního pořadu Andreje Babiše „Čau lidi“ – 20. června 2021