Ministr Herman navštívil Památník Terezín

27.08.2017 10:54 | Zprávy

Ministr kultury navštívil Památník Terezín, který je jednou z 29 příspěvkových organizací Ministerstva kultury.

Ministr Herman navštívil Památník Terezín
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Krom jednání s vedením památníku navštívil Daniel Herman také Malou pevnost, kde byla v cele číslo 24 vězněna jeho babička; do terezínského ghetta byli též deportování jeho strýc Jiří Brady a jeho teta Hana Bradyová.

O zřízení Památníku národního utrpení rozhodla vláda v roce 1947, později byl přejmenován na Památník Terezín, první expozice pak vznikla v roce 1949. V roce 1991 vzniklo Muzeum ghetta, které dokumentuje osudy Židů. V roce 1997 k památníku přibyla expozice v Magdeburských kasárnách, kde je možné například vidět repliku ubikace v terezínském ghettu či exponáty věnované umění v něm.

Sedmdesáté výročí založení si bude památník připomínat po celý rok. Připraveno je několik výstav, například studentských prací. Mimo to památník vydal k jubileu novou publikaci - více informací ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

21:03 Farský (STAN): Program Ursuly von der Leyen na dalších pět let

Informace na svém veřejném facebookovém profilu o programu předsedkyně Evropské komise Ursuly von de…