Ministr Hladík: Zálohový systém bude ve všech prodejnách nad 50 metrů čtverečních

12.11.2024 18:01 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zálohovaným PET lahvím.

Ministr Hladík: Zálohový systém bude ve všech prodejnách nad 50 metrů čtverečních
Foto: Repro X @hladikpe
Popisek: Petr Hladík na sjezdu KDU-ČSL

Zálohový systém bude ve všech prodejnách a čerpacích stanicích nad 50 m čtverečních. Tedy na cca 11 000 dostupných místech a dalších 5 000 se může přidat dobrovolně. Láhev často vrátíte do stejného automatu, jako tu skleněnou. Povinnost vybírat zálohované obaly budou mít i on-line prodejci.

Dobrovolně se do vracení zálohovaných lahví a plechovek může připojit kdokoliv další. Díky tomu zajistíme dostupnost systému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

9:15 Vích (SPD): Potřebujeme revizi krizové a obranné legislativy

Společné jednání ústavně-právních komisí Poslanecké sněmovny a Senátu znovu otevřelo debatu o připra…