Ministr Jurečka: Dostihový sport v Chuchli bude zachován, stát pozemky nerozprodá

30.11.2017 19:42

Ministr zemědělství Marian Jurečka rozhodl, že pozemky Dostihového závodiště Praha, státního podniku v likvidaci, nebudou prodány a stát si je ponechá.

Ministr Jurečka: Dostihový sport v Chuchli bude zachován, stát pozemky nerozprodá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

S ohledem na rozsah areálu a více než stoletou tradici dostihového sportu sahající ve Velké Chuchli až do roku 1906 se Ministerstvo zemědělství v pozici zakladatele rozhodlo pro řešení, které umožní zachovat pořádání koňských dostihů v Praze.

„Ministerstvo zemědělství uvítalo ukončení mnohaletého konkurzu státního podniku, který byl vyhlášen na základě předlužení chuchelského areálu. Rozhodl jsem, že státní majetek v rámci dostihového závodiště nerozprodáme, a to s ohledem na jeho rozsah a význam pro pořádání dostihů v hlavním městě. Chceme vytvořit takové podmínky, aby mohli areál dostihového sportoviště využívat i budoucí generace,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

První dostihy se na chuchelské dráze uskutečnily 28. září 1906. Tehdy je pořádal Český závodní spolek, později sehrával klíčovou roli při organizaci dostihů Jockey Club. Po roce 1950 se již dostihy odehrávaly v režii státní organizace. V 90. letech byly na část areálu vzneseny restituční nároky, počítalo se také s privatizací. Předlužení areálu však vedlo k vyhlášení konkurzu, který byl v případě státního podniku Dostihové závodiště Praha ukončen až v roce 2016. Jinou část areálu mezitím získal Jockey Club ČR, respektive nástupnické subjekty, které zajišťují pořádání dostihů ve Velké Chuchli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Návrh rozpočtu na příští rok je absurdní fikce a příprava na úplatky voličům

9:09 Skopeček (ODS): Návrh rozpočtu na příští rok je absurdní fikce a příprava na úplatky voličům

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS