„Jsem rád, že se po dvou letech mých snah a práce mých kolegů na Ministerstvu problému dvojí kvality potravin chopili i předsedové vlád skupiny zemí V4. Již koncem roku 2015 jsem požádal dopisem státy východní a střední části Evropské unie o informace, zda také na svém území registrují stížnosti na dvojí kvalitu potravin a zda podpoří iniciativu České republiky o otevření problematiky na Radě EU,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Česká republika zařadila problematiku dvojí kvality potravin například na jednání ministrů zemědělství států rozšířené Visegrádské skupiny v dubnu 2016. Z jednání vyplynulo, že v názoru na potřebu řešení této problematiky není ČR osamocena. Delegace se shodly na potřebě tuto otázku řešit a také na tom, že zásadní roli při odstraňování těchto praktik hraje i dobrá informovanost spotřebitelů, kterou je třeba podporovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Mír
Dobrý den, myslíte si, že je reálné, že válka skončí mírem a Ukrajina nepřijde o žádnou část svého území? Bylo by to tak správně, ale není to nereálné?
Další články z rubriky

23:08 Procházková (ANO): Jinde hází miliony vidlemi a tady škrtí
Projev na 12. schůzi Senátu 3. července 2025 k školskému zákonu
- 21:03 Nytra (ODS): Je něco špatně a toto je pokus to změnit
- 20:07 Jura (ANO): Chtěli jsme dopadovou studii. A my ji nemáme
- 19:05 Šimek (KDU-ČSL): Peníze se zase rozdělují na dvě hromádky
- 18:09 Krsek (SEN): Konečně se tady zavádí systémový krok
- 17:17 Senátor Grulich: Krok, který může mít dalekosáhlé dopady