Ministr Kněžínek: Díky návštěvám soudů získáváme cenné zkušenosti z praxe

8. 11. 2018 19:42

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek navštívil dva brněnské soudy. S jejich zástupci diskutoval např. o novele zákona o soudech a soudcích, o platech nesoudcovského personálu a o využívání videokonferencí.

Ministr Kněžínek: Díky návštěvám soudů získáváme cenné zkušenosti z praxe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek

Po úterní konferenci “Nejvyšší soudy v měnící se době” navštívil ministr spravedlnosti Jan Kněžínek opět moravskou metropoli. Jím vedená ministerská návštěva začala na Krajském soudě v Brně, odpoledne pak vedení resortu jednalo na brněnském městském soudě.

Jan Kněžínek a předseda krajského soudu Milan Bořek probrali téma výběru kandidátů na funkci soudců s ohledem na Memorandum o spolupráci ministra spravedlnosti a předsedů krajských soudů, dále navyšování platů nesoudcovského personálu, systemizaci soudců a odborného aparátu okresních a krajských soudů, elektronický generátor přidělování věcí nebo chystaný nový zákon o znalcích.

„Podobné návštěvy jsou pro nás velmi cennou zkušeností. Díky nim můžeme získat významné informace z praxe, které bychom jinak nezískali,”sdělil Jan Kněžínek po jednání na Krajském soudě v Brně.

Odpoledne přivítal zástupce ministerstva v budově Městského soudu v Brně jeho předseda Zdeněk Sýs. Mezi probíraná témata se dostala novela zákona o soudech a soudcích nebo odměny pro znalce, odbřemeňování opatrovnických soudců či přepisy soudních jednání.

Jedním ze zajímavých témat odpoledního jednání byly videokonference. Brněnský městský soud je průkopníkem v jejich používání. Měsíčně jich zde uskuteční zhruba třicet. Nejčastěji soud využívá videokonference pro podmínečné propuštění z věznice. Díky tomu dochází k finančním úsporám a k šetření kapacit personálu. Přítomní se dohodli, že je potřeba videokonference ještě více zpopularizovat, např. prostřednictvím Justiční akademie, aby došlo k jejich dalšímu využívání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Smutná podívaná v Londýně

18:18 Niedermayer (TOP 09): Smutná podívaná v Londýně

Komentář na facebookovém profilu k Brexitu