Ministr Kněžínek: Důrazně se ohrazuji proti šíření mediálních lží o soudci Strnadovi

15.03.2019 19:08

Prohlášení ministra spravedlnosti Jana Kněžínka

Ministr Kněžínek: Důrazně se ohrazuji proti šíření mediálních lží o soudci Strnadovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem spravedlnosti Jana Kněžínka. Tomu trestně stíhaný předseda vlády nevadí

Důrazně se ohrazuji vůči šíření nepodložených, zkreslených a dehonestujících nařčení, která jsou šířena proti místopředsedovi Krajského soudu v Českých Budějovicích panu Zdeňku Strnadovi. Obvinění, zveřejněná serverem Forum24 (ZDE), nepoškozují jen soudce Zdeňka Strnada, ale celou justici. Autor článku Vilém Besser uvádí v textu informace, které se nezakládají na pravdě a obsahují celou řadu zavádějících nepřesností. Vyzývám proto, aby se poškozenému soudci server veřejně omluvil.

K celé vykonstruované domněnce lze také uvést, že ihned po bezprecedentním nařčení ze strany serveru Forum24 se místopředseda Krajského soudu v Českých Budějovicích Zdeněk Strnad sám obrátil na Ministerstvo spravedlnosti. Navrhl, aby celá věc jeho údajného pochybení byla ministerstvem nezávisle přezkoumána. Poskytl otevřeně všechny dostupné dokumenty, které prošly důsledným rozborem. Z dokumentů vyplývá, že se žádného pochybení nedopustil.

Pokud jde o nařčení z podjatosti, předložené dokumenty jasně dokazují, že Zdeněk Strnad podepsal smlouvu o dílo se společností STAVCENT, a.s. v červenci 2007. Předmětem smlouvy byla výstavba hrubé stavby rodinného domu, stavba garáže byla z předmětu smlouvy výslovně vyloučena. Smlouva byla splněna předáním hotového díla v září 2008. Koncem roku 2007 byli Zdeněk Strnad s manželkou zapsáni do katastru nemovitostí jako spoluvlastníci předmětného rozestavěného rodinného domu. 18. října 2007 STAVCENT, a.s. v prohlášení potvrzuje jejich vlastnické právo k budově. V době podání předmětného insolvenčního návrhu v květnu 2012 nemohl být Zdeněk Strnad jakkoliv podjatý vůči společnosti STAVCENT, a.s.

V rozhodnutí o odmítnutí insolvenčního návrhu, které mělo být výsledkem nesprávného procesního postupu, je nutné konstatovat, že procesní postup, v jehož rámci byl předmětný insolvenční návrh odmítnut, byl v souladu se zákonem. Ministerstvo spravedlnosti přezkoumalo rozhodnutí a konstatuje, že i obsahově je v souladu se zákonem.

Vyjadřuji zásadní znepokojení nad zřejmě účelovou dehonestací představitele justice. Místopředsedovi Krajského soudu v Českých Budějovicích Zdeňku Strnadovi vyslovujiu naprostou důvěru.

Jan Kněžínek
ministr spravedlnosti

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN: Vládu mladí lidé nezajímají, stejně jako jejich problémy

18:59 STAN: Vládu mladí lidé nezajímají, stejně jako jejich problémy

Vláda již projednala návrh hnutí STAN na snížení věkové hranice volebního práva pro komunální volby …