Ministr Kremlík: Vyzval jsem polského ministra ohledně našeho mýtného

31. 10. 2019 10:02

Pouze 5 týdnů zbývá do spuštění nového mýtného systému, podle statistik je v systému registrováno 122 tisíc nákladních automobilů, což je pouze 27 procent z celkového počtu očekávaných registrací. Podle údajů CzechToll zbývá registrovat nejvíce automobilů z Polska. Proto ministr dopravy Vladimír Kremlík poslal svému polskému protějšku Andrzeji Adamczykovi prosbu, aby řidiči nebo dopravní firmy nenechávali registraci na poslední chvíli.

Ministr Kremlík: Vyzval jsem polského ministra ohledně našeho mýtného
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
reklama

 „S ohledem na blížící se spuštění mýtného systému a prozatím nedostatečnou aktivitu dopravců z Polska při registracích do něj bych Vás rád požádal o pomoc s informováním polských řidičů o této povinnosti v České republice. Rádi bychom medializací předešli případným problémům a časovým prostojům na státní hranici, respektive u přepážek obchodních míst, které palubní jednotky vydávají,“ uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík ve svém dopise.

Polští dopravci mají podle aktuálních statistik ve svých vozidlech instalováno přibližně 117 tisíc českých palubních jednotek. Registraci do nového mýtného systému prozatím během pěti týdnů provedli polští provozovatelé pouze u 24 tisíc automobilů.

Obdobný dopis s konkrétními údaji dané země zaslal ministr Kremlík také svým protějškům do Německa, Rakouska, na Slovensko, ale také do Maďarska, Litvy, Rumunska nebo Bulharska. Těmito dopisy chce ministr dopravy zabránit situacím, kdy po 1. prosinci budou vznikat kolony kamionů na hraničních přejezdech, protože si řidiči budou měnit mýtné jednotky na poslední chvíli.

V rámci informační kampaně ke spuštění nového mýtného systému oslovil CzechToll za první měsíc období registrací telefonicky každého dopravce, který provozuje více než 10 nákladních automobilů, distribuoval celkem 230 tisíc informačních materiálů, odeslal 110 tisíc informačních dopisů poštou a 60 tisíc formou adresného e-mailu.

Kompletní informace o novém mýtném systému a způsobu registrací jsou ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

22:41 Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

V úterý 31.3. spustili plzeňští Piráti výrobu ochranných šítů na 3D tiskárně a připojili se tak k in…