Ministr Kulhánek: Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci

18.10.2021 12:33 | Ze sítí

Komentář na facebokoovém profilu k minulému týdnu.

Ministr Kulhánek: Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek

Dobré ráno! Přeji vám úspěšný start do nového týdne a tady ještě krátké ohlédnutí za tím uplynulým:

V pondělí jsem jednal v Budapešti s ministry zahraničí Maďarska, Polska, Slovenska a Egypta. A naše hlavní společné téma? Mluvili jsme o bezpečnosti a nelegální migraci. Oceňuji konstruktivní a rozumný přístup Egypta k izraelsko-palestinským jednáním, kde se snaží přispět k hledání mírových řešení. Jeho role na Blízkém východě je klíčová. A také o ekonomické spolupráci mezi Egyptem a našimi čtyřmi středoevropskými státy. Díky moc za organizaci, taková jednání mají smysl!

Zúčastnil jsem se také Mezinárodního fóra k připomínce holocaustu a boji proti antisemitismu ve švédském Malmö. V projevu jsem mluvil třeba o boji proti antisemitismu na sociálních sítích a představil jsem tři české závazky ke zlepšení situace v této oblasti. Připravujeme naši národní strategii v boji proti antisemitismu, vznikne státní příspěvková organizace Památník ticha a během našeho předsednictví v EU příští rok uspořádáme mezinárodní konferenci k Terezínské deklaraci. Prohodil jsem pár slov také s kolegy z Chorvatska a Švédska nebo s maďarskou ministryní pro rodinu. Skvělé setkání! Bylo mi ctí naší zemi reprezentovat.

Ve čtvrtek jsem zamířil na rezidenci amerického velvyslance, kde zahajovala provoz svého inovačního centra v Praze americká společnost SentinelOne, která se zabývá kybernetickou bezpečností. Vytvoří v Česku 300 pracovních míst a v následujících třech letech investuje víc než miliardu korun. Přesně tak má podle mě vypadat podpora oživení naší ekonomiky! Moc děkuji za pozvání a moc držím palce!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Prosím, přijďte pomoci

10:06 Hejtman Červíček: Prosím, přijďte pomoci

V návaznosti na zvýšený počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19, ale i na rostoucím zájmu veře…