Ministr Kupka: Doprava budoucnosti

23.03.2025 14:22 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dopravě a bezpečnosti.

Ministr Kupka: Doprava budoucnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka

Doprava budoucnosti: představili jsme C-ITS, dopravní inteligentní systém na dálnicích!

Užitečná novinka pro řidiče a pro větší bezpečnost provozu. Na českých dálnicích už funguje dopravní inteligentní systém, díky kterému jsme schopni zajistit přenos informací mezi vozidly a mezi vozidly a infrastrukturou. Co to v praxi znamená?

Pokud bude dopravní uzavírka, odstavené auto, nebo třeba za námi pojedou složky IZS, zobrazí se přímo na displeji vozu upozornění, abychom mohli udělat záchranářskou uličku, nebo přizpůsobili jízdu dopravní situaci. Touto technologií jsou vybaveny i vozy ŘSD, takže budeme dostatečně informování i o pracích na silnici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

22:14 Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustanovení sněmovní vyšetřovací komise nad kauzou D…