Ministr Kupka: Modernizace pražského Masarykova nádraží má stavební povolení

05.01.2023 11:38 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k rekonstrukci Masarykova nádraží v Praze.

Ministr Kupka: Modernizace pražského Masarykova nádraží má stavební povolení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Martin Kupka

Modernizace pražského Masarykova nádraží získala stavební povolení.

Zásadní modernizace stanice Praha Masarykovo nádraží má za sebou další důležitý krok v přípravě. Správa železnic získala pravomocné stavební povolení. V nejbližší době zahájí tendr na zhotovitele, kompletně hotovo bude v roce 2026. 

Součástí projektu je i rozšíření stávajícího počtu kolejí ze sedmi na devět, rekonstrukce všech nástupišť a vybudování nové platformy nad kolejištěm, která odstraní bariéry v území, umožní přístupy na jednotlivá nástupiště a nabídne přímý přestup na linku metra B.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berki (STAN): Prvky, které mají chránit úředníka

20:05 Berki (STAN): Prvky, které mají chránit úředníka

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…