Ministr Kupka: Modernizovaný výtah na Orlické přehradě prodlouží plavební sezonu a převeze i větší lodě

31.05.2022 7:34 | Zprávy
autor: PV

Malá sportovní plavidla můžou nyní snadněji překonávat hráz Orlické přehrady na řece Vltavě. Umožní jim to modernizovaný lodní výtah, který uvedl do provozu ministr dopravy Martin Kupka spolu se zástupci Povodí Vltavy a firmy Metrostav.

Ministr Kupka: Modernizovaný výtah na Orlické přehradě prodlouží plavební sezonu a převeze i větší lodě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Martin Kupka

Modernizace vyšla na 122,4 milionu korun, peníze na ni poskytl Státní fond dopravní infrastruktury. 

„Těší mě, že se vodohospodářům z Povodí Vltavy podařilo dokončit tento zcela modernizovaný lodní výtah tak, aby mohl hned od začátku letošní plavební sezony naplno sloužit plavecké veřejnosti. Tato zdárně provedená investice je dobrým příkladem využití prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury a iniciativy vodohospodářů ve prospěch dalšího rozvoje rekreační plavby, jejíž obliba u nás roste,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Díky modernizaci může být výtah déle v provozu i v suchých letech, kdy poklesne hladina v orlické nádrži. V předchozích letech se totiž opakovaně stávalo, že kvůli dlouhotrvajícímu suchu musel provoz lodního výtahu předčasně skončit, což mělo negativní dopad na plavbu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Co si myslíte o koalici SPOLU?

Jste pro aby byla zachována? Nebo myslíte, že bez ní na tom bude ODS líp?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Přímá odvolatelnost politiků? Tak ať Okamura teď odstoupí

22:31 Bartošek (KDU-ČSL): Přímá odvolatelnost politiků? Tak ať Okamura teď odstoupí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přímé odvolatelnosti politiků, kterou prosazuje SPD…