Ministr Kupka: Podnikáme všechny kroky, aby veřejnost měla k dispozici úplné a podrobné informace

17.03.2023 16:21 | Tisková zpráva

Otevřený dopis senátorům k železničnímu mostu pod Vyšehradem

Ministr Kupka: Podnikáme všechny kroky, aby veřejnost měla k dispozici úplné a podrobné informace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Martin Kupka

Vážené paní senátorky, vážení páni senátoři,

vážím si Vašeho zájmu o osud železničního mostu pod Vyšehradem.

Rád bych Vás ubezpečil, že podnikáme všechny kroky pro to, aby veřejnost měla k dispozici úplné a podrobné informace. Dovoluji si Vás odkázat na internetovou stránku novymostvyton.cz (ZDE), kde najdete všechny dostupné dokumenty, historické studie, zhodnocení aktuálního stavu mostu, kde si můžete také přečíst podrobnou informaci o průběhu architektonické soutěže, která probíhala v předchozích letech, a kde jsou také k dispozici výsledky a všechny závěry nedávného technického kolokvia, kterého se účastnili i zahraniční experti.

Chtěl bych také připomenout, že jsme 18. ledna letošního roku prezentovali veřejnosti vítězné řešení železničního mostu pod Vyšehradem spolu s představením dalších návrhů, které postoupily do druhého kola architektonické soutěže. Následovala odborná diskuze, kterou jsme zopakovali na stejném místě 2. března. Z obou událostí jsou na výše uvedených webových stránkách dostupné záznamy. Kromě toho jsem se také osobně spolu se zástupci Správy železnic zúčastnil dvou dalších diskusí Vámi zmiňované iniciativy. Další diskuse se uskuteční v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v úterý 28. března od 19 hodin.

Jsem přesvědčen, že jak Ministerstvo dopravy, tak Správa železnic věnuje v těchto dnech pozornost maximálnímu vyvážení veřejných zájmů, včetně památkové péče. Rád bych využil Vašeho zájmu a pozval Vás jednak k návštěvě samotného mostu na Výtoni a také k semináři, kde bychom Vám podrobně představili ať již všechny argumenty, výsledky samotné architektonické soutěže, tak byste také měli možnost se dopodrobna seznámit se všemi názory na jedné i na druhé straně.

Věřím, že čas pro takový seminář najdete, dovolím si jej uspořádat v nejkratším možném termínu. Ještě jednou děkuji a těším se na setkání.

S úctou

Martin Kupka

Původní dopis senátorů můžete nalézt ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Prohlášení k výsledku voleb do Evropského parlamentu 2024

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zúčastnila voleb do EP a obdržela v nich 12 448 hlasů, tj. 0,41%. V pořadí …