Ministr Kupka: Začala modernizace trati mezi Karlštejnem a Berounem

21.11.2023 21:14 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k modernizaci železničního koridoru podél řeky Berounky

Ministr Kupka: Začala modernizace trati mezi Karlštejnem a Berounem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Martin Kupka

Pokračujeme v nezbytné modernizaci železničního koridoru podél řeky Berounky. Po úseku z pražského Smíchova do Radotína nyní přichází na řadu úsek Karlštejn – Beroun. Obnovou projde více než sedm kilometrů trati, dokončení prací přinese rychlejší a bezpečnější provoz. Přinese nejen pohodlnější, ale také kratší cestování do řady míst v západních Čechách. Jedná se o další případ investice, které můžeme uskutečnit díky rekordním rozpočtům Správa železnic.

Pozitivní zprávou pro cestující je, že se práce obejdou bez úplného přerušení provozu. Kolem pracovních míst bude navíc možné projíždět rychleji než dosud; namísto běžně používaných 50 km/h bude díky zavedeným opatřením povolena jízda osmdesátkou. Tím se sníží dopady stavby na pravidelnost vlaků.

Pro zvýšení bezpečnosti provozu proto dojde k sanaci a zajištění skalních masivů nad tratí, zejména v okolí obce Tetín. Svou podobu zcela změní zastávka Srbsko, která získá bezbariérová nástupiště a podchod.

Traťová rychlost se po aktivaci evropského zabezpečovače ETCS zvýší na 130 km/h. Vložení výhybek přibližně v polovině traťového úseku pak zajistí vyšší kapacitu trati a tím i pravidelnější provoz.

Většina prací se bude odehrávat za jednokolejného provozu vlaků. Ten bude probíhat letos do 9. prosince a prakticky po celý příští rok. Na jeho konci dojde ke zprovoznění výhybek nové odbočky Lom, díky čemuž se úseky s provozem po jedné koleji zkrátí na polovinu.

Věřím, že tato nová opatření přinesou zmírnění dopadů na cestující během stavebních prací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Z odstraňování bariér a prolamování skleněných stropů těží celá společnost

9:15 Pekarová Adamová (TOP 09): Z odstraňování bariér a prolamování skleněných stropů těží celá společnost

Předsedkyně Poslanecké Sněmovny Markéta Pekarová Adamová se zúčastnila summitu předsedkyň parlamentů…