Ministr Ludvík: Chtěli bychom odměňovat za rychlou diagnostiku

23.01.2017 15:14

„Důraz na prevenci může přinést ve zdravotnictví významné úspory, proto bychom chtěli odměňovat poskytovatele primární péče za rychlou diagnostiku a systematickou péči o chronicky nemocné,“ řekl včera na zasedání ministrů zdravotnictví OECD v Paříži ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Svým protějškům z členských zemí shrnul kroky, které Česká republika v posledních letech podnikla v oblasti bezpečnosti a kvality zdravotní péče. „V reakci na demografické trendy například modernizujeme paliativní a domácí péči. Jsme si vědomi toho, že je před námi ještě náročná cesta, ale budeme v tomto úsilí pokračovat, dokud nebudou všechny závěry a doporučení implementovány do každodenní praxe,“ řekl ministr Miloslav Ludvík.

Ministr Ludvík: Chtěli bychom odměňovat za rychlou diagnostiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík

Ministr Ludvík rovněž v závěru svého vystoupení poděkoval expertům OECD za jejich spolupráci. „Zpráva OECD z roku 2014 o stavu zdravotní péče v České republice je dodnes relevantním zdrojem inspirace,“ řekl Miloslav Ludvík. Hlavním tématem zasedání Zdravotnického výboru Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni byly zdravotnické reformy a výměna námětů a zkušeností k problematikám, které tento resort v budoucnosti čekají. Identifikovaly se zde rovněž priority pro další práci OECD v oblasti zdravotnictví, které byly následně společným ministerským prohlášením schváleny. Akcentována byla především nutnost podpory ICT, sdílení dat, přínosy systému DRG a multisektorální přístup. Nosným tématem celého jednání byla bezpečnost pacientů a kvalita poskytované péče.

Ministerskému jednání předcházelo o den dříve také politické fórum na téma „Lidé v centru zájmu: Politické fórum OECD k budoucnosti zdravotnictví.“ Tohoto jednání se zúčastnili přední odborníci členských zemí OECD včetně zástupců pacientských organizací či akademických obcí. Českou republiku zde reprezentoval náměstek ministra zdravotnictví pro legislativu a právo Radek Policar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: I  polská strana uvědomuje důležitost lokality Králicka

6:31 Hejtman Netolický: I polská strana uvědomuje důležitost lokality Králicka

Jednou z možností pro rozvoj příhraničních oblastí je program Interreg V-A Česká republika-Polsko. V…