Ministr Metnar: Naše armáda získává nová bojová vozidla

24. 6. 2019 16:14

Pověřený náměstek ministra obrany pro řízení Sekce vyzbrojování a akvizic Filip Říha a Milan Stupka, jednatel společnosti Eldis Pardubice, s.r.o., podepsali smlouvu na dodávky 62 kolových obrněných vozidel TITUS 6x6.

Ministr Metnar: Naše armáda získává nová bojová vozidla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Metnar, ministr obrany
reklama

Předmětem zakázky je 42 ks kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních a spojovacích a 20 ks kolových obrněných vozidel MKPP (místo koordinace palebné podpory) včetně logistického zabezpečení a školení. Hodnota zakázky činí 6,072 miliardy korun včetně DPH, dodávky budou probíhat v letech 2022-23.

„Úspěšně se nám podařilo dokončit projekt, který se řešil od roku 2015. Naše armáda získává nová bojová vozidla, která budou vyráběna v České republice a výrazně přispějí k modernizaci pozemních sil,“ zdůraznil ministr obrany Lubomír Metnar.

„Abychom se přizpůsobili podmínkám moderního bojiště, potřebujeme novu obrněnou techniku, která nám umožní posílit schopnosti velení a řízení nasazených jednotek, a to jak na území našeho státu, tak v zahraničí. Vozidlo TITUS nahradí zastaralou techniku a budou jím vybaveny jednotky 4. brigádního úkolového uskupení,“ uvedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata.

Vozidla TITUS byla vyvinuta na podvozku Tatra 6x6 a osazena bojovou nástavbou od francouzské společnosti NEXTER SYSTEMS, od které získala společnost Eldis výhradní licenční práva spojená s dodávkou, výrobou a servisem.

Do poloviny července se uskuteční oficiální slavnostní výměna smluv mezi oběma stranami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme

6:32 Hejtman Netolický: Máme připraveno šest projektů, o prostředky z EU zažádáme

Pardubickému kraji se nabízí velká příležitost, jak zajistit financování velkých a důležitých invest…