Ministr Metnar: Naše firmy budí zájem v druhé nejlidnatější zemi světa

23.02.2019 21:47

Ministr obrany Lubomír Metnar navštívil v Indii největší zbrojní veletrh na světě a zúčastnil se řady jednání

Ministr Metnar: Naše firmy budí zájem v druhé nejlidnatější zemi světa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Lubomír Metnar

Ministr obrany Lubomír Metnar v rámci své zahraniční cesty navštívil také Indii, kde se konal jeden z největších zbrojních veletrhů na světě Aero India, jehož součástí byla i letecká přehlídka. Indického veletrhu se zúčastnila desítka českých firem a uskutečnila se zde řada jednání s cílem podpořit český obranný průmysl.

Zahájení veletrhu poznamenala nešťastná událost. Po teroristických útocích, které v Kašmíru zanechaly desítky mrtvých, zemřel při leteckém nácviku slavnostní zahajovací přehlídky indický pilot. Ministr Metnar k tragédii vyjádřil upřímnou soustrast.

Setkání s indickou ministryní

V Indii se šéf českého resortu obrany setkal s tamní ministryní obrany Nirmalou Sitharaman. Při jednání ministr Metnar zdůraznil, že České republice záleží na transparentním, přátelském, dlouhodobém a pevném partnerství postaveném na společných projektech. Vedle obranného průmyslu by státy společně měly dále podporovat i další oblasti možné spolupráce.

„Jednání bylo velmi vřelé a konstruktivní. Kromě prohloubení vojenské spolupráce paní ministryně přislíbila pomoc při dořešení důležitých obchodních případů několika českých firem. To umožní významný rozvoj našich aktivit s indickými firmami nejen zde, ale i na třetích trzích,” sdělil k jednání Lubomír Metnar.

Prohlubování spolupráce

Konkrétními možnostmi prohlubování spolupráce se český ministr obrany zabýval i na dalších jednání s řadou čelních představitelů resortu obrany i ozbrojených sil.

Při slavnostním otevření společného výstavního stánku českých firem ministr Metnar ocenil jejich zájem o indický trh a kvality českých produktů: „Mám radost, že naše firmy se těší velké pozornosti a budí zájem v druhé nejlidnatější zemi světa. Na každém kroku mi nejvyšší představitelé indického státu připomínali, že naši produkci zde po desítky let vnímají jako symbol kvality, a to nejen díky historické tradici v podobě obuvi Baťa,“ dodal Metnar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Jsou zrůdné nápady eurosluníčkářů vyvolány užíváním drog v éře hippies?

14:42 Kobza (SPD): Jsou zrůdné nápady eurosluníčkářů vyvolány užíváním drog v éře hippies?

Dokážou LSD a heroinem ovlivněné mozky potlačit i tak základní lidský pud jako je zachování rodu? Js…