Ministr Mládek: Můžeme Kovosvitu pomoci se snížením závislosti na ruských trzích

19.08.2016 18:29

Ministr Jan Mládek dnes jednal s majitelem společnosti Kovosvit MAS Sezimovo Ústí Františkem Komárkem o obtížné finanční situaci, do které se tento špičkový strojírenský podnik a jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů na Táborsku dostal. Sešel se též s předsedou odborové organizace podniku Jiřím Ryzkou a dalšími zaměstnanci podniku.

Ministr Mládek: Můžeme Kovosvitu pomoci se snížením závislosti na ruských trzích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

"Musím uvést, že je pro mne klíčovým zjištěním, že se vedení společnosti v čele s majitelem Františkem Komárkem postavilo k problému čelem a snaží se situaci stabilizovat. Ministerstvo průmyslu a obchodu může v tuto chvíli Kovosvitu jako významnému exportérovi pomoci s diverzifikací exportních trhů a snížit tak jeho závislost na ruských trzích. Ta je jedním z důvodů současných problémů, do kterých se Kovosvit dostal," uvedl po jednání s vedením firmy Jan Mládek. Proto se jednání účastnil i generální ředitel agentury na podporu exportu CzechTrade Radomil Doležal.

Další formou pomoci podniku, který zaměstnává téměř osm stovek kvalifikovaných zaměstnanců, je podpora jeho účasti na odborných veletrzích a pomoc při získávání dalších odbytišť.

"Hovořil jsem i s odborovým předákem Jiřím Ryzkou a dalšími zaměstnanci podniku. Ti mají samozřejmě starosti s nevyplacenou mzdou za červenec, ale i logické obavy z budoucnosti firmy. Je proto důležité, aby se firmě podařilo opět získat kredibilitu u bank, a pokusíme se jí pomoci i v tomto ohledu," poznamenal po jednání s odboráři Kovosvitu Jan Mládek.

V případě Kovosvitu však odmítl přímou finanční pomoc státu. "Jednalo by se o takzvanou veřejnou pomoc, a ta není s výjimkou černouhelného hornictví, což je případ OKD, v Evropské unii možná," dodal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.        

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…