Ministr Mládek: S mým protějškem jsme probrali možnosti kompenzace ztrát z projektu výstavby sibiřské elektrárny

23.03.2016 17:20 | Zprávy
autor: PV

V pořadí 9. zasedání Mezivládní komise mezi Českou republikou a Ruskou federací se konalo ve dnech 22. a 23. března v Praze. Po třech letech tak usedli k jednomu stolu zástupci průmyslu a obchodu vedení ministrem Janem Mládkem a jeho ruským protějškem Denisem Manturovem. Cílem jednání bylo umožnit spolupráci i za současných politických a ekonomických podmínek, udržovat a dále rozvíjet tradičně dobré hospodářské vztahy mezi oběma zeměmi a tím podporovat rozvoj české ekonomiky a vzájemný obchod a investice s Ruskou federací.

Ministr Mládek: S mým protějškem jsme probrali možnosti kompenzace ztrát z projektu výstavby sibiřské elektrárny
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

První den zasedání se Mezivládní komise věnovala jednání expertů v pracovních skupinách a přípravě návrhu protokolu. Druhý den se uskutečnilo plenární zasedání Komise na úrovni vedoucích delegací ukončené podpisem závěrečného dokumentu — Protokolu 9. zasedání Mezivládní komise.

"Mezivládní komise považuji za efektivní nástroj identifikace nových možností a podpory vzájemně výhodných ekonomických projektů," sdělil k obnovenému zasedání ministr Mládek.

Ministři se v průběhu jednání zaměřili na vzájemnou spolupráci především v oblastech obchodu a investic, průmyslu, energetiky, dopravy, zemědělství, potravinářství, vědy, techniky a inovací, cestovního ruchu. V rámci těchto oblastí jednali zejména o významných projektech realizovaných českými a ruskými podnikateli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.