Ministr Mládek bude v Polsku jednat o černouhelném hornictví a energetice

04.02.2016 16:07 | Zprávy
autor: PV

Hned s několika předními představiteli Polské republiky se při své zítřejší návštěvě Varšavy setká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Bude s nimi jednat především o energetických otázkách, petrochemickém průmyslu, digitalizaci průmyslu, spolupráci při rozvoji start-upů či například o problematice ocelářství.

Ministr Mládek bude v Polsku jednat o  černouhelném hornictví a energetice
Foto: Hans Štembera
Popisek: ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Ve Varšavě se ministr Mládek postupně setká s místopředsedou vlády a ministrem rozvoje Mateuszem Morawieckim, ministrem energie Krzysztofem Tchórzewskim, prezidentem Polské národní banky Markem Belkou a s náměstkem ministra státního majetku Henrykem Baranowskim.

"Rád bych s polskou stranou otevřel otázky, o kterých jsem minulý týden jednal se zástupci českého ocelářství. Témat, které je třeba probrat, je však celá řada. Pokud jde o oblast energetiky, budu se například ptát na polské plány pro černouhelné hornictví, které čelí podobným výzvám jako to české a určitě se dostaneme i k polským plánům ohledně energetiky jaderné. Zajímat mě budou i zkušenosti Varšavy s podporou rizikového kapitálu či polské zkušenosti, které by nám mohly pomoci v dalším období zlepšit čerpání evropských fondů," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…