Ministr Němeček: České nemocnice nám musí přestat padat na hlavu

13.03.2016 13:05

Tento týden byla za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka otevřena nově zrekonstruovaná porodnice Thomayerovy nemocnice v Praze. Díky rekonstrukci tak vzniklo 20 lůžek pro období šestinedělí a 24 pooperačních gynekologických lůžek. Každý pokoj má samostatné sociální zařízení a technické zázemí splňuje nejnovější normy. Došlo tak k výraznému zvýšení komfortu rodiček a jejich novorozených dětí a také ke zlepšení pracovních podmínek pro personál. Rekonstrukce gynekologicko-porodnického pavilonu proběhla z prostředků ministerstva zdravotnictví a Thomayerovy nemocnice.

Ministr Němeček: České nemocnice nám musí přestat padat na hlavu
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)
reklama

„Jako lékař velice silně vnímám, jak důležité je pro psychiku pacientů prostředí, ve kterém jsou ošetřováni, a pro práci zdravotníků co možná nejmodernější vybavení. Proto mezi mé priority patří zajistit peníze na to, aby nám české nemocnice přestaly padat na hlavu,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Vláda loni schválila strategické investice přes 10 mld. Kč. Jedná se o 7 velkých projektů v přímo řízených nemocnicích MZ, které mají systému zdravotnictví zcela nezastupitelnou úlohu. „Postupně se chystám navštívit osobně tyto vybrané nemocnice a budu se zajímat o to, jak pokračují práce na zlepšení stavu,“ dodává Němeček. Na půdě Thomayerovy nemocnice je klíčovým projektem vybudování nového centrálního urgentního příjmu za 800 milionů Kč. Vzhledem k tomu, že areál nemocnice je historickou a zároveň chráněnou zástavbou, je projekt pečlivě konzultován s památkovým úřadem.

Uskutečnění projektu přinese nejen zkvalitnění péče nemocnice a navýší komfort pacientů, ale bude mít také pozitivní vliv na její provozní hospodaření, a to cca o 26 mil. Kč ročně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Vláda nemá žádný konkrétní plán, jak s těmi lokálními ohnisky nakládat

12:35 Richterová (Piráti): Vláda nemá žádný konkrétní plán, jak s těmi lokálními ohnisky nakládat

Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 7. 2020 ke kontrole plnění usnesení Poslanecké sněmo…