Ministr Pelikán: Navrhujeme oddlužovací novelu insolvenčního zákona

14.12.2017 17:48

Výtěžek z vánočního večírku Ministerstva spravedlnosti pomůže Člověku v tísni.

Ministr Pelikán: Navrhujeme oddlužovací novelu insolvenčního zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Ministerstvo spravedlnosti věnovalo organizaci Člověk v tísni 26 500 korun, které se podařilo vybrat během vánočního večírku pro státní úředníky. Ti zakoupením lístků do tomboly skloubili příjemné s užitečným. Ministerstvo spravedlnosti i Člověk v tísni se dlouhodobě věnují pomoci lidem v dluhové pasti.

 

Zaměstnanci Ministerstva spravedlnosti takto pomohli známé organizaci již podruhé, jak připomněl zástupce Člověka v tísni Daniel Hůle: „Minulý rok jsme peníze získané na vánočním večírku použili na právní zastoupení naší klientky, které exekutor zablokoval účet kvůli nesmyslnému dluhu z dětství. Když jí bylo šest let, jela v městské hromadné dopravě tzv. na černo a dostala pokutu, kterou její maminka nezaplatila. Jakmile dívka dospěla a začal úřadovat exekutor, obrátila se na nás s prosbou o pomoc.“

Výtěžek z letošního ročníku poputuje na obdobný případ, kterých je podle organizace celá řada: „Nejpozději do konce února rozhodneme, komu kvalifikovanou právní pomoc poskytneme tentokrát. Protože těch silných lidských případů je opravdu hodně,“ dodal Daniel Hůle.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán ocenil, jak práci Člověka v tísni, tak i přístup svých úředníků. Zároveň také přislíbil další pomoc v oblasti dluhové problematiky: „Ministerstvo spravedlnosti v čele s odborem civilní legislativy bude i nadále hledat opatření k zamezení dluhových pastí, které vidíme například v navrhované oddlužovací novele insolvenčního zákona. Díky ní by nově do procesu oddlužení mohli vstoupit lidé bez ohledu na výši dluhů. Oddlužení by pak trvalo tři, pět nebo sedm let.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jpe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: T. Horáček - takový šikovný chlapec to byl

5:29 Paroubek: T. Horáček - takový šikovný chlapec to byl

Česká média s jistou vděčností rozebírají v okurkové sezóně kauzu Tomáše Horáčka.