Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv

14.12.2019 15:05 | Zprávy
autor: PV

Ministr zahraničí Tomáš Petříček uspořádal u příležitosti Dne lidských práv snídani v Černínském paláci, na níž pozval zahraniční obránce lidských práv, kteří žijí v ČR.

Ministr Petříček pozval na snídani obhájce lidských práv
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Petříček

S hosty pocházejícími z Ázerbájdžánu, Běloruska, Egypta, Íránu, Ruska, Tádžikistánu, Ukrajiny a Vietnamu diskutoval o situaci v zemích jejich původu.

„Vzhledem k naší historické zkušenosti jsme si v České republice vědomi významu aktivní podpory lidských práv a demokracie, která nadále představuje jednu z priorit naší zahraniční politiky. Toto setkání chápeme i jako příležitost vyjádřit respekt a poděkování lidem, kteří žijí a pracují v České republice a současně usilují o zlepšení situace ve svých domovských zemích,” uvedl během setkání ministr Petříček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.