Ministr Picek ocenil v Paříži veterány z řad krajanů

27.06.2013 22:30

Ministr obrany Vlastimil Picek ve čtvrtek 27. června navštívil v Paříži při příležitosti Dne ozbrojených sil památník československých legionářů na hřbitově Pere Lachaise. Poté se na zastupitelském úřadě setkal s krajany a dvěma z nich předal nejvyšší resortní vyznamenání.

Ministr Picek ocenil v Paříži veterány z řad krajanů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman s Vlastimilem Pickem
reklama

Na největším pařížském hřbitově Père Lachaise nejprve Vlastimil Picek společně s velvyslankyní ČR ve Francii Marií Chatardovou a s přidělencem obrany ve Francii generálmajorem Josefem Bečvářem uctili památku československých legionářů položením věnce k jejich památníku.

V odpoledních hodinách poté v budově velvyslanectví nastala slavnostní chvíle, během které obdrželi plukovník ve výslužbě Valérien Ignatovich a Jiří Bystrický z rukou Vlastimila Picka Vyznamenání Zlaté lípy ministra obrany.

Valérien Ignatovich (nar. 1929) prošel cizineckou legií i mnoha významnými funkcemi ve francouzské armádě a je předsedou Sdružení československých dobrovolníků ve Francii. Jiří Bystrický (nar. 1938), donedávna starosta Sokola Paříž, je nadšeným propagátorem legionářských tradic.

"Oba oceněné spojuje odkaz československých legií. Za tři dny budeme v ČR slavit Den ozbrojených sil. A právě tento svátek naši zemi navždy spojuje s Francií, protože právě zde, u města Darney, přísahali 30. června 1918 legionáři věrnost budoucímu československému státu," uvedl ve svém vystoupení ministr obrany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo obrany

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a STAN zahájili kampaň do sněmovních voleb

5:35 Piráti a STAN zahájili kampaň do sněmovních voleb

Chtějí vyvést Česko z krize, modernizovat ekonomiku i zdravotnictví či zajistit dostupnější bydlení