Ministr Plaga: Chceme, aby školy připravovaly kvalifikované odborníky

13.01.2019 12:58

Rozvoj polytechnické výchovy v mateřských a základních školách, podpora technického vzdělávání na středních školách a seznamování učitelů s technologickými novinkami v energetice. Tak by měla vypadat spolupráce MŠMT a Českého svazu zaměstnavatelů v energetice (ČSZE).

Ministr Plaga: Chceme, aby školy připravovaly kvalifikované odborníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga
reklama

Memorandum o spolupráci podepsali ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a člen představenstva a ředitel ČSZE Jan Klas.

"Cílem je rozšířit spolupráci škol s energetickými firmami a více přiblížit výuku praxi. Chceme, aby školy připravovaly kvalifikované odborníky připravené na trh práce a rychle se měnící technologický vývoj," uvedl ministr školství Robert Plaga.

Podněty energetiků ministerstvo využije také při tvorbě a modernizaci profesních kvalifikací. Další spolupráce je plánována v oblasti firemního vzdělávání a uznávání výsledků dalšího vzdělávání. "Memorandum je pro nás významným závazkem. O jeho plnění se neobávám. Silnou oporu máme v našich krajských pilotních školách, které mají bohaté zkušenosti jak se středním, tak i dalším profesním vzděláváním. Máme tedy resortu školství opravdu co nabídnout," dodal člen představenstva a ředitel ČSZE Jan Klas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

15:11 Premiér Babiš: Teď to budou tři týdny pekla

Přepis každotýdenního reportu 'Čau lidi' premiéra Andreje Babiše.